Okrągłe urodziny to świetna okazja do świętowania jubileuszu w gronie rodziny i znajomych. Jubilat organizuje przyjęcie, a my zachodzimy w głowę, co mu sprezentować? Zastanawiamy się jak wybrać prezent stosowny do wieku i upodobań oraz co zrobić, żeby spełnić oczekiwania obdarowanego. Przede wszystkim pamiętajmy, że upominek powinien być zgodny z gustem jubilata, przemyślany i dany ze szczerego serca. Nie może być ani za tani, ani za drogi, gdyż mogłoby to postawić osobę, której go wręczymy w niezręcznej sytuacji. W artykule przedstawiamy pomysły na prezent dla 30-, 40-, 50- i 60-latka.

Prezent na 30 urodziny

Trzydziestolatek to zazwyczaj młoda i energiczna osoba, którą zaskakuje rosnąca liczba świeczek na jej torcie. Dlatego też poszukajmy dla niej prezentu, który będzie spełniał jej oczekiwania. Jeżeli jest to ktoś bliski naszemu sercu możemy pokusić się o kupno gadżetów spersonalizowanych np. fotoobraz na płótnie, kubek ze zdjęciem jubilata, plakat przypominający o latach jego dzieciństwa (czyli wspominający lata 90.). Jeśli natomiast trzydziestolatek, do którego wybieramy się na przyjęcie urodzinowe, jest naszym dalszym znajomym, to możemy sprezentować mu np. artykuły gospodarstwa domowego. Oczywiście mowa tutaj np. o nowoczesnych gadżetach do kuchni, a nie o komplecie sztućców, czy ręczników. Ciekawym rozwiązaniem są grawerowane wałki do ciasta lub deski do krojenia ze śmiesznymi cytatami.

Prezent na 40 urodziny

Czterdziestka to dla wielu osób druga młodość. Dzieci już dzieci w miarę odchowane, więc przyszedł czas na korzystanie z życia. Prezent z tej okazji powinien napawać optymizmem i kipieć młodością. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku. W końcu, jeśli nasza jubilatka uwielbia dostawać co roku podobny komplet biżuterii, a jubilat zachwyca się teatrem, to musimy to uszanować i dostosować upominek do upodobań obdarowanej osoby.  Jeśli jednak mamy większe pole do popisu, to wybierzmy jakąś pamiątkę, która będzie przez lata przypominać o tym okresie w życiu. Dobrym rozwiązaniem może być obraz, zegarek albo voucher na weekend w ładnym hotelu. Nieźle sprawdzą się też różnego rodzaju personalizowane prezenty.

Prezent na 50 urodziny

Kupno takiego prezentu może przysparzać wiele kłopotów, szczególnie, jeśli nie jesteśmy blisko z jubilatem. Dlatego też warto wybadać wśród pozostałych zaproszonych, o czym marzy osoba świętująca swoje pięćdziesiąte urodziny. Dla panów standardowym zestawem jest dobry trunek, zegarek, portfel czy skurzany pasek. Większość pań ucieszy się z eleganckiej biżuterii czy znanych perfum. Ciekawym rozwiązaniem jest także mapa podróży, na której możemy zaznaczyć, gdzie jubilat już był, a gdzie jeszcze planuje pojechać. Dużo pomysłów na prezent na 50 urodziny znajdziecie na stronie internetowej firmy MyGiftDna.

Prezent na 60 urodziny

W przypadku sześćdziesięciolatków sprawdzą się podobne prezenty jak dla osób w wieku pięćdziesięciu lat. Dobrym rozwiązaniem jest drzewo genealogiczne przygotowane przez nas samych (możemy to zrobić na pośrednictwem strony internetowej MyGiftDna).