O tym, jak ważne dla naszej skóry jest odpowiednie nawilżenie, wie każdy. Tak jak każdy z nas jest inny, tak są różne cery. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji dobranej właściwie do jej potrzeb, możemy sprawić, że nasza skóra pozostanie na długo elastyczna i ładna w wyglądzie. I choć cery są różne to wszystkie mają taką samą potrzebę – nawilżenie. Na prawidłowym nawilżeniu skóry powinno zależeć nam najbardziej, kiedy chcemy zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd.

Gorące i zimne powietrze, wiatr, zanieczyszczenie środowiska, promienie słoneczne – to wszystko negatywnie wpływa na wygląd skóry. Jeśli chcemy zachować cerę w świetnej formie, powinnyśmy codziennie o nią dbać.

Skóra pragnie pić…

Jeżeli nie dostarczymy skórze odpowiedniej porcji wilgoci, zacznie się łuszczyć i szybko pojawią się pierwsze zmarszczki. Pamiętajmy o piciu wody mineralnej i stosowaniu nawilżających kosmetyków. Pijmy około dwóch litrów wody każdego dnia. Poprawia ona trawienie, usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, a przede wszystkim świetnie nawilża skórę.

Podczas upałów trzeba nawilżać twarz i ciało specjalnymi mgiełkami w atomizerze. Pozostawienie wody „do wchłonięcia” przyspiesza przesuszanie skóry. Pamiętajmy więc, by po chwili zebrać nadmiar wilgoci chusteczką higieniczną.

Po czym poznać, że skórze brakuje wody? Sygnały alarmowe to pieczenie, nieprzyjemne napięcie, a jednocześnie wiotczenie i szorstkość naskórka. Przesuszeniu może ulec każdy rodzaj cery, nawet ta najbardziej tłusta.

Właściwa pielęgnacja…

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym to oczyszczanie skóry, a następnie aplikowanie rano i wieczorem porcji odpowiedniego kremu. Wspomaga on działanie naturalnych mechanizmów wiążących wodę w skórze.

Kremy mają formę stałej lub półstałej emulsji wodno-tłuszczowej. Ze względu na skład i przeznaczenie kremy dzielą się na:

  • nawilżające (polecane do każdej cery)
  • półtłuste (zwykle mają bardziej bogaty skład)
  • przeciwzmarszczkowe (tu krem może mieć zarówno formę kremu nawilżającego jak i np. kremu półtłustego czy tłustego)
  • ochronne (przeznaczone np. do niskich temperatur)
  • przeciwsłoneczne (z zawartością filtrów chroniących przed słońcem).

Ważne jest też to, że skóra może wchłonąć tylko określoną ilość składników aktywnych. Dlatego nakładanie bardzo grubej warstwy kremu mija się z celem.

Krem trzeba zatem nakładać na skórę cieniutką warstwą, równomiernie i najlepiej delikatnymi, głaszczącymi ruchami dłoni. Kierunek ruchów: od dołu twarzy ku górze i od środka na boki. Można go także delikatnie wklepać. Po ok. 30 min. należy przyłożyć chusteczkę higieniczną do twarzy i zebrać nadmiar kremu. Jeśli po 30 min. cała porcja kremu została wchłonięta to można aplikację powtórzyć, a jeśli po tym czasie cera mocno się świeci to znaczy, że krem jest dla skóry zbyt tłusty i ciężki.

Kremy na dzień mają większe działanie ochronne (np. filtry UV), nawilżające, z kolei te na noc posiadają więcej substancji odżywczych, gdyż w nocy skóra najlepiej się regeneruje. Potrzeby skóry zmieniają się, dlatego radziłabym zmieniać raz na pół roku krem. Stosowanie cały czas tego samego kremu może spowodować, że skóra po jakimś czasie przestanie reagować na jego składniki aktywne.

Wizyta w salonie kosmetycznym…

Warto wzbogacić podstawową i codzienną pielęgnację skóry wizytą w salonie kosmetycznym. Zarówno kosmetyki jak i maseczki, które są sporządzane przez kosmetyczkę mają zdecydowanie silniejsze działanie od tych używanych w domu. Nawilżenie stanowi podstawę pielęgnacji skóry. Jest ono sekretem urody, młodości oraz promiennego wyglądu. Niezależnie od typu cery, jej stanu, czy wieku odpowiednia dostępność wody warunkuje zdrowy wygląd i prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Osobiście polecam zabieg głęboko nawilżający z serii Therma Liquid firmy NANTES.

Linia Therma Liquid przeznaczona jest do pielęgnacji każdego typu cery, a szczególnie dla skóry suchej i odwodnionej.

NANOwoda NANTES nawilża głębokie partie skóry. Jednocześnie zwiększa wnikanie starannie wyselekcjonowanych substancji aktywnych, zapewniając ich nieporównywalnie wysoką efektywność. Zawarte w preparatach substancje pochodzenia naturalnego, takie jak ekstrakt z zielonej herbaty, oliwa z oliwek, olej kokosowy oraz witaminy działają odżywczo, nawilżająco, regenerująco, a dodatkowo zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Dla osób, które zastanawiają się nad skorzystaniem z zabiegów w salonie kosmetycznym i zadają sobie pytanie „czy warto”? Przedstawiam wykonane badanie stopnia nawilżenia skóry przed oraz po serii zabiegów.

Zabiegom nawilżającym zostały poddane kobiety w wieku 19,45,67 lat, które miały cerę suchą łuszczącą się i źle pielęgnowaną.

Do zabiegów wykorzystano preparaty z serii Therma Liquid firmy NANTES:

  1. Mleczko nawilżające do demakijażu z zieloną herbatą i witaminami
  2. Tonik nawilżający z zieloną herbatą i witaminami
  3. NANOwoda NANTES
  4. Maska nawilżająco-odżywcza z ekstraktem z zielonej herbaty
  5. Krem głęboko nawilżający z ekstraktem z zielonej herbaty.

Każda kobieta została poddana serii zabiegów (4 zabiegi w odstępach czterodniowych). Stopień uwodnienia skóry badany był przy pomocy aparatu SKINTEST PLUS firmy Biotronik.

nawilzanie skory wykres

Jak widać na wykresie zastosowane preparaty podczas zabiegu wywołały zamierzony skutek u wszystkich kobiet poddanym zabiegom. We wszystkich badanych przypadkach stan nawilżenia skóry już po pierwszym zabiegu był zadowalający. Seria zabiegów z wykorzystaniem preparatów Therma Liquid firmy NANTES w sposób efektywny i długotrwały poprawiła nawilżenie skóry.

Pamiętajmy zatem, dobre nawilżenie to podstawa dobrego wyglądu cery!