Odżywka do włosów jest jak krem do skóry. To najlepszy sposób na zadbanie o włosy i doprowadzenie ich do dobrego stanu. Zanim jednak zaczniesz stosować odżywkę, dowiedz się, jak to robić prawidłowo. Tylko właściwe używanie tego typu kosmetyku gwarantuje, że włosy będą przyjemne w dotyku i miękkie.

Odżywka do włosów suchych, tłustych czy zniszczonych?

Odżywka powinna być przede wszystkim dobrze dobrana do rodzaju twoich włosów. W końcu te przetłuszczające się mają inne wymagania niż zniszczone stylizacją czy nadmiernie przesuszone. Stosowanie kosmetyków przeznaczonych do odpowiedniego typu włosów jest bardzo ważne, ponieważ tylko w ten sposób masz pewność, że dostarczasz swoim włosom dokładnie tego, czego potrzebują.

Odżywka do włosów suchych powinna zawierać olejki, które nawilżą i zapobiegną utracie wody. Lekkie substancje oczyszczające mają kosmetyki do włosów z tendencją do przetłuszczania się. Możesz znaleźć także coś specjalnego do włosów wypadających, skłonnych do puszenia, elektryzowania czy plątania się. Odżywka do włosów suchych, plączących się i zniszczonych powinna jeszcze zawierać witaminy i składniki budulcowe włosów.

Kiedy stosować odżywkę?

W zasadzie odżywka do włosów powinna być stosowana każdorazowo po myciu. Jeśli masz włosy skłonne do przetłuszczania się lub normalne i bezproblemowe, możesz robić to nieco rzadziej. Jednak jeśli twoim problemem jest przesuszenie lub bardzo silne zniszczenie stylizacją lub farbowaniem, wskazane jest jak najczęstsze stosowanie odżywki bądź odżywek, bowiem możesz je łączyć i w niektóre dni tygodnia stosować inny kosmetyk.

Obojętnie, czy twoim wyborem jest odżywka do włosów suchych, tłustych czy zniszczonych – trzymanie jej za długo na włosach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź, jakie wytyczne podaje producent i stosuj się do nich. To minimalny czas, który wystarczy, by pasma przyjęły wszystkie składniki odżywcze. Natomiast dłużej na włosach trzyma się maskę.

Jak nakładać odżywkę – wskazówki

  1. Pamiętaj, aby nie aplikować zbyt dużej ilości kosmetyku, który może niestety obciążyć włosy i utrudniać spłukiwanie.
  2. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy (chyba że jest to specyfik pobudzający wzrost włosów), by uniknąć przetłuszczenia i obciążenia włosów.
  3. Nakładaj odżywkę na końcówki i pasma do wysokości uszu, przechylając głowę do tyłu, by było to łatwiejsze.
  4. Jeśli twoje włosy lubią się plątać, podczas nakładania odżywki przeczesuj kosmyki grzebieniem.
  5. Dokładnie spłucz kosmetyk z włosów, uważając, by piana nie podrażniała skóry twarzy.