Coraz więcej włosów znajdujących się na szczotce lub pozostających w dłoniach po przeczesaniu fryzury rękami świadczy o problemie nadmiernego wypadania włosów. Jakie kosmetyki warto stosować, by przywrócić sobie silne i zdrowe włosy, które pozostają na swoim miejscu?

Podstawą jest używanie odpowiedniej odżywki, ponieważ to właśnie w niej znajduje się najwięcej składników aktywnych, które odżywiają i wzmacniają włosy. Dobra odżywka przede wszystkim nawilża kosmyki i dostarcza do ich wnętrza niezbędnych składników budulcowych. Dodatkowo wzmacnia cebulki, które są odpowiedzialne za utrzymanie włosów w skórze.

1487252473 hair conditioner

Przykładem polecanej przez kosmetologów odżywki jest Basil Element. Odżywka wzmacnia osłabione i nadmiernie wypadające włosy, ponieważ posiada w swoim składzie dobroczynny hydrolizat keratyny oraz ekstrakt z bazylii. Obydwa składniki wpływają na to, że regularne stosowanie odżywki doprowadza do zmniejszenia ilości wypadających włosów, zagęszczenia ich, odmłodzenia skóry głowy i zwiększenia objętości fryzury. Dzięki temu włosy są nie tylko silniejsze i zdrowsze, ale również fryzura prezentuje się o wiele lepiej.

Odżywka na wypadanie włosów – czy to wystarczy?

Kolejnym kosmetykiem z tej samej linii jest maseczka na wypadanie włosów Basil Element, którą najlepiej stosować przynajmniej raz w tygodniu. W maseczce znajdują się silnie skoncentrowane składniki aktywne, które przyspieszają proces odbudowy i wzmacniania włosów. Maska dodatkowo posiada olejek arganowy, który zamyka łuski włosa i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dzięki temu włosy są wyraźnie piękniejsze i odporniejsze na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów powinny też zastosować szampon przeciw wypadaniu włosów. Taki kosmetyk jest pierwszym krokiem codziennej pielęgnacji, dlatego jako pierwszy oddziałuje na nasze włosy. Najlepiej wybrać produkt z tej samej linii kosmetycznej, by wszystkie preparaty wspólnie się uzupełniały, a tym samym przynosiły najlepsze efekty.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to najprostszy sposób na pożegnanie problemu nadmiernego wypadania włosów. Pierwsze widoczne efekty powinny pojawić się już po kilkunastu dniach. Trzeba jednak wiedzieć, że dogłębna odbudowa włosów może trwać znacznie dłużej, dlatego nie warto spoczywać na laurach, a po prostu nadal stosować te same produkty.

Warto dodatkowo wiedzieć, że jeśli stan włosów nie poprawi się w ciągu kilku tygodni, to konieczna jest konsultacja lekarska, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadmierne wypadanie jest objawem innych chorób.