Użytkowanie myjek do okien coraz częściej staje się standardem, zamiast jedynie sposobem na ułatwienie sobie całego procesu. Jest to bowiem wybór logiczny – jak wskazują testy, możliwe jest umycie okien nawet 3 razy szybciej, niż wykorzystując standardowe sposoby. Jednakże nawet na tym rynku są myjki lepsze oraz gorsze. Warto sobie zadać zatem pytanie, który sprzęt wybrać. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej samym myjkom oraz jednej z najpopularniejszych marek na rynku. Zapraszamy do poniższego przeglądu.

Jak myć okna bez smug

Szyby bez smug są tym, czego oczekujemy często od praktycznie każdej Pani Domu, w tym od siebie, jeśli również nimi jesteśmy. Nic dziwnego – smugi są bowiem bardzo dobrze widoczne, a ponieważ okna najczęściej wychodzą na zewnątrz, czyli w stronę, z której natężenie światła jest znacznie większe, zatem też same zabrudzenia są bardziej widoczne. Dlatego też kwestia jak myć okna bez smug, jest kwestią tak często rozważaną oraz poruszaną w bardzo wielu źródłach. Przyjrzyjmy się samemu problemowi.

Mycie okien bez smug tak naprawdę składa się z dwóch etapów. Pierwszy jest zasadniczo bardzo prosty – należy okna umyć tak, by je skutecznie odtłuścić i usunąć cały brud, osadzający się na nich każdego dnia. Większość z nas zna jakieś sposoby, które pozwolą przeprowadzić ten proces mniej, lub bardziej skutecznie. Jednakże należy przyznać, że ręczniki – zarówno zwykłe, jak i papierowe, mają ograniczoną chłonność. W efekcie nie ma znaczenia czym myć okna dla skuteczności procesu – prawdopodobnie po etapie mycia i tak zostanie na szybach brud, który po odparowaniu wody i jego rozprowadzeniu przyjmuje postać smug.

jakmycoknabezsmug

Czym myć zatem okna, żeby się nie mazały? Kluczem jest drugi etap, czyli etap usuwania wody wraz z brudem. Po umyciu okien najczęściej wykorzystujemy gazety lub ręczniki papierowe, by dokładnie osuszyć okna i usunąć również z nich brud, polerując je. Kto choć raz mył okna, doskonale wie, jak trudny to proces. Często polega na zużywaniu ogromnych ilości ręczników w celu dokładnego wypolerowania, spożytkowaniu sporej siły oraz czasu. Jest to najbardziej znienawidzona część procesu mycia okien i wcale sprawa ta nie powinna nikogo dziwić.

Na szczęście w ostatnich latach na rynku pojawiło się rozwiązanie problemu – myjki do okien. Nazwa może być nieco myląca, jednakże z uwagi na skuteczność sprzętu – nikomu to nie przeszkadza.

Użytkowanie myjek polega na tym, że po właściwym umyciu szyb, myjką ściągamy tak jak ręcznikami – brudną wodę. Wyposażone są one bowiem w gumowe ściągaczki, wieńczące specjalne ssawki. Ściągaczki te ściągają dosłownie całą wodę, zaś ssawka zasysa ją do swojego wnętrza, ściągając ją do specjalnego pojemnika na brudną wodę.

Jaki jest rezultat? Jeśli prawidłowo użytkujemy myjkę, to nie tylko usuniemy całą wodę, ale również wraz z brudem ściągniemy ją z szyb. A wszystko to w oparciu o jedno pociągnięcie myjką. Jak wskazują testy, dobry użytkownik myjki potrafi oczyścić nawet do 3 razy więcej okien w stosunku do zwolennika tradycyjnych procesów czyszczenia. Oznacza to albo szybszy koniec porządków, albo więcej wolnego, ale również więcej ekologii, gdyż nie marnujemy tak wielu ręczników papierowych.

Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej jednym z najlepszych myjek na rynku – rozwiązaniom firmy karcher.

Myjka do okien karcher

Jak wskazują opinie, myjka do okien karcher to prawdziwe rozwiązanie najwyższej jakości. Mamy co prawda do czynienia również z wyższymi cenami, ale wraz z nimi idzie funkcjonalność niespotykana u żadnego innego producenta. Czym charakteryzuje się zatem myjka do okien karcher w stosunku do konkurencji?

Przede wszystkim mnogością modeli. Wiele z nich, co zresztą zobaczyć możesz również na stronie https://topowe-agd.pl/myjki-do-okien/, to kolejne generacje najpopularniejszych oraz najsprawniejszych rozwiązań, które mimo to ciągle udoskonalają sprawdzone wzorce, czyniąc sprzęt jeszcze lepszym. Z drugiej strony, wiele modeli zawiera ważne dla nas cechy wyróżniające, dzięki czemu dany sprzęt spisuje się idealnie w konkretnym zadaniu.

myjkadookienkarcher

Myjka do okien karcher to również kompleksowe podejście. Większość modeli, które są dostępne na rynku, zawierają wiele istotnego wyposażenia dodatkowego. Będzie to zatem seria płynów karcher, które są dosłownie przeznaczone do zadań specjalnych i pozwalają na jeszcze dokładniejsze mycie.

Same myjki posiadają również dodatkowe pojemniki na płyn, wyposażone w zraszacz oraz szmatkę z mikrofibry na specjalnym uchwycie. To sprawia, że sprzęt ten towarzyszy nam przez cały proces mycia, zdecydowanie podnosząc jakość osiąganych rezultatów na poziom dla innych producentów niedostępny.

Ponadto przeciętna myjka do okien tego producenta, same opinie wśród użytkowników ma bardzo pozytywne. Nic dziwnego – ciągła ewolucja produktów i ogromny kapitał sprawia, że każdy nowy model jest coraz doskonalszy.

Wiele z konkurencyjnych rozwiązań, które zawierają jakieś problemy, nieudolnie wzorują się na firmie karcher, która dane problemy wyeliminowała dwie serie wcześniej. Nie spotykamy się zatem w tym przypadku z zalewaniem silnika czy nieszczelnością pojemnika na wodę. Sama konstrukcja myjki jest bowiem solidna i na tyle dobra, że tego rodzaju utrudnienia praktycznie w ogóle nie występują.

Dlatego też w wielu przypadkach warto zainwestować nieco więcej i kupić sprzęt  karcher, mając pewność, że będzie to sprzęt służący latami, niż częściej kupować szybko psujący się tańszy sprzęt. Sumarycznie bowiem tego rodzaju “oszczędności”, mogą nas zdecydowanie więcej kosztować, niż byśmy się tego mogli spodziewać.

Jak szybko umyć okna myjką karcher

Jak zatem szybko umyć okna? Oczywiście z wykorzystaniem myjki. Przyjrzyjmy się szybko temu procesowi.

jakszybkoumycoknamyjkakarcher

Kwestia tego jak myć okna myjką karcher, by mieć pewność skuteczności, oraz zaoszczędzić czas, siły i pieniądze na płyn czy ręczniki papierowe, jest wbrew pozorom bardzo prosta.

Na początku używamy (o ile nasz model posiada), specjalnego zraszacza ze szmatką z mikrofibry, na specjalnym uchwycie. Oczywiście największa skuteczność będzie z oryginalnym płynem karcher. Zraszamy okna oraz ścieramy je szmatką, dzięki czemu rozpuścimy większą część brudu oraz ściągniemy go szmatką.

Teraz czas na właściwą pracę z myjką karcher. Uruchamiamy urządzenie i przytwierdzamy ssawką do szyby, najlepiej jak najbliżej dowolnego brzegu, od którego zaczniemy mycie. Następnie ściągamy myjkę, usuwając nadmiar wody ssawką. Docelowo jedno, precyzyjne pociągnięcie, powinno w zupełności wystarczyć.

Ponieważ myjki karcher mają najczęściej przesuwane ssawki, brzegi czyścimy właśnie w oparciu o ten mechanizm. Środek możemy już tradycyjne, pełną ssawką. Ważne jest dokładne przykładanie oraz przesuwanie myjki. Jeśli opanujemy odpowiednie ruchy, nasze mycie sprowadzi się tylko i wyłącznie właśnie do ściągania samej wody. Dzięki temu sam proces zostanie mocno przyspieszony.