Niezależnie od tego, czy wybieramy okulary korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, poza ich oczywistą funkcją umożliwiającą prawidłowe widzenie, jakością i trwałością, ogromną uwagę poświęcamy ich designowi. Okulary stały się modnym gadżetem, którym można wzbogacić stylizację, zmienić swój wygląd i podnieść pewność siebie. Osoby, które nie mają wad wzroku, mogą używać okularów zerówek. Które modele warto wybrać i czy stosowanie ich jest obojętne dla narządu wzroku?

Moda na popularne kujonki

Ładne oprawki, dobrze dobrane do kształtu twarzy, mogą diametralnie odmienić wizerunek i poprawić samopoczucie. Okulary zerówki nie korygują wzroku, ale też go nie psują. Traktowane są jako modny gadżet, dodatkowy element ubioru. Decydując się na zakup odpowiedniego modelu, powinno się wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy. Ostre rysy złagodzą oprawki w owalnych kształtach. Przy okrągłej, pełnej buzi, warto sięgnąć po podłużne fasony, które optycznie wysmuklą twarz. W ostatnim sezonie niesłabnącą popularnością cieszą się okulary transparentne. Osoby poszukujące ozdób odejmujących lat powinny zdecydować się na stylowe przezroczyste oprawki. Z kolei rozmaite warianty popularnych okularów w stylu kocich oczu łączy to, że nadają twarzy pociągającego, zmysłowego wyrazu. Kultowe kujonki, zwane też nerdami, pomogą stworzyć biznesową stylizację do pracy, dobrze nadają się też na uczelnię, a dzięki nim można zadbać o profesjonalny look.

Soczewki okularowe bez mocy mogą chronić oczy przed pyłami i wiatrem. Powinno się pamiętać o prawidłowym użytkowaniu tego typu akcesorium. Ważne jest, by szkła nie były zarysowane ani brudne, co mogłoby wywoływać szybsze męczenie oczu i w dłuższej perspektywie doprowadzić do pogorszenia widzenia. Okulary należy przemywać pod bieżącą letnią wodą i myć delikatnym płynem, w którego składzie nie ma balsamu. Do użycia są też specjalne środki, które pozwalają pielęgnować tego typu przyrządy. Po czyszczeniu wystarczy delikatnie osuszyć ściereczką z mikrofibry.

Okulary zerówki wyposażone w dodatkowe filtry

Zerówki można traktować jako element ozdobny, ale też używać, by chronić wzrok. Dostępne są modele z dodatkowymi filtrami, jak np. BLUE BLOCKER, które polecane są osobom pracującym przy komputerze lub używającym innych urządzeń emitujących światło niebieskie. Podczas korzystania z tego typu sprzętu oczy są przemęczone, zaczerwienione, może im towarzyszyć uczucie suchości, swędzenia czy piasku pod powiekami. Specjalna powłoka blokuje emitowane promienie i wpływa na poprawę komfortu widzenia.
Osoby używające okularów wzbogaconych o dodatkowe filtry takie jak antyrefleks mogą liczyć na polepszenie kontrastu widzenia. Obraz jest znacznie bardziej wyraźny. Powłoka ogranicza odbicie światła od powierzchni szkieł.

Gdzie kupować okulary ?

Na stronie wOkularach.pl można znaleźć szeroki wybór okularów damskich, jak i męskich renomowanych firm. Wśród wielu modeli oferowane są warianty klasyczne, jak i wpasowujące się w najnowsze trendy. Zarówno osoby, które mają astygmatyzm, starczowzroczność, czy inne wady, jak i te, które nie muszą korygować wzroku, znajdą wymarzone okulary dla siebie. Każdy fason można zamówić z soczewkami bez mocy, co sprawia, że wybór jest ogromny. Salon cieszy się przychylnymi opiniami osób kupujących, a sklep online pozwala na obniżenie cen, które są atrakcyjnie i dużo niższe niż w stacjonarnych punktach.