Redken Diamond Oil to prawdziwy klejnot koronny całej kolekcji do włosów Redken. Olejek zamknięto w efektownej, szklanej butelce o nieregularnym szlifie. Flakonik wygląda jak szlachetny kamień i upiększa nie tylko włosy, ale również każdą łazienkę. Upiększanie najwidoczniej leży w jego naturze, gdyż designerski kosmetyk jest doskonałym eliksirem poprawiającym wygląd każdych włosów.

Redken Diamond Oil został stworzony według nowoczesnej technologii i stanowi esencję wiedzy o włosie, jego strukturze i potrzebach. Z tego powodu oprócz polimerów syntetycznego pochodzenia olejek Redken zawiera trzy naturalne olejki, które są treścią kompozycyjna produktu.

– olejek morelowy jest doskonałą substancją nawilżającą włosy, wygładza i sprawia, że pasma stają się miłe w dotyku i delikatne. Olejek morelowy odpowiada za polepszenie kondycji i witalności włosów. Jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-9.

– olejek lniany – przyczynia się do nawilżenia i wzmacnia elastyczność włosów, delikatnie natłuszcza intensyfikując połysk i sprężystość pasemek. Jego tajna bronią w walce o piękno są kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 oraz duże stężenie witaminy E.

– olejek z kolendry – wytłaczany z nasion znanej wszystkim przyprawy, to esencja „przyprawiająca” włosy o doskonały wygląd. Wzmacnia, regeneruje, ochrania i pielęgnuje pasma za sprawą szeregu minerałów (wapń, potas, magnez, mangan oraz żelazo). Olejek z kolendry zawiera ponadto duże stężenie kwasu foliowego, beta-karoten i tzw. „witaminy młodości” czyli C, A, K, PP, B2.

Redken Diamond Oil jest produktem wszechstronnym, który można aplikować na kilka sposobów, w zależności od tego, czego w danej chwili potrzebują włosy. Olejek może zatem być maską nakładaną przed myciem włosów (dobry sposób na odżywienie cienkich włosów, które łatwo przeciążyć nadmiarem kosmetyków), wzmacniającą kuracją nałożoną na noc na wilgotne włosy, jako odżywka bez spłukiwania na wilgotne włosy po myciu lub suche pasma – zawsze kiedy włosy potrzebują wsparcia. Redken Diamond Oil można również dodawać do ulubionej maski lub odżywki, aby zintensyfikować jej działanie.

Olejek Redken sprawnie dyscyplinuje, odżywia i poprawia kondycję włosów, powstrzymując ich puszenie i dbając o odpowiedni poziom nawilżenia. Wzmacnia włosy jednocześnie zabezpieczając je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.