Jak do tej pory w branży usług finansowych nie było firmy pożyczkowej, która w pełni koncentrowałaby się na kobietach i realizacji ich potrzeb. W oparciu o doświadczenie wynikające z wieloletniej obecności na rynku i obserwację zmieniających się realiów, Optima harmonizuje strategię działania i zwraca się w stronę kobiet.

Dlaczego Optima tak dobrze rozumie potrzeby kobiet? Nie tylko dlatego, że 70 proc. pracowników naszej firmy to właśnie panie.

Pożyczka jest kobietą

Jak wynika z badań przeprowadzanych przez Optimę 88 proc. kobiet podejmuje wszystkie decyzje zakupowe w gospodarstwie domowym i – co ważne – terminowo spłaca zobowiązania. Ponadto zdecydowanie więcej pań niż panów, ponownie wybiera pożyczkę od Optimy. Jak widać grupę docelową stanowią przede wszystkim kobiety, a te nierzadko czują się niedoceniane przez branżę finansową.

Optima wspiera pomysły kobiet

Polki są nie tylko zaradne, lecz także pełne optymizmu. To właśnie one śmiało podchodzą do realizacji swoich marzeń, które zamieniają w realne do osiągnięcia cele. Czasem jednak potrzebują niewielkiej pomocy w postaci dodatkowego wsparcia finansowego. Tu pojawia się Optima, która wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet i prezentuje swoje kobiece oblicze.

Nowe podejście do finansów, nowe logo

W ramach przeprowadzonego rebrandingu marki Optima wprowadza nowe kolorowe logo – motyla, który symbolizuje lekkość i elastyczność działania.

W ramach nowej strategii, oprócz unowocześnionego logo, Optima przygotowała także ulepszoną ofertę pożyczek, która jeszcze lepiej odpowiada na potrzeby rynku i klientek, ponieważ to właśnie kobiety są inspiracją do ciągłego doskonalenia produktów finansowych marki.

Optima – lepsza strona finansów.