Film Baza Luhrmanna „Moulin Rouge” kojarzymy nie tylko ze spektakularną oprawą muzyczno-taneczną (i pamiętnym wykonaniem „Roxanne” przez Jacka Komana), ale również fenomenalnymi strojami i fryzurami. Za te ostatnie odpowiada Aldo Signoretti, światowej sławy stylista fryzur i ambasador marki naturalnych kosmetyków Davines, który za pracę na planie produkcji zdobył nominację do Oscara. Przedstawiamy kilka fryzur inspirowanych bohaterkami „Moulin Rouge!” i podpowiadamy jak przygotować je w domu z użyciem produktów polecanych przez mistrza.

Zielona wróżka

moulin rouge 1 zielona wrozka

Zrób przedziałek bliżej ucha po stronie którą uważasz za korzystniejszą dla siebie. Przednią partię włosów pokryj dużą ilością suchego wosku Davines More Inside, aby  były sztywne i podatne na układanie. Rozczesz nawoskowaną część włosów i prostownicą lub lokówką ułóż w fale. Z jednej i z drugiej strony powtórz tą samą czynność. Po stronie, która ma więcej włosów na „grzywce” będzie kok, zatem po drugiej powinnaś zaczesać włosy do tyłu i ułożyć fale dalej niż po stronie z kokiem. Kiedy włosy będą pofalowane zbierz je gumką w kucyk po stronie, gdzie jest ich więcej, a fale utrwal wsuwkami do włosów. Kucyka zwiń wokół gumki kilkukrotnie i zwiąż jeszcze jedną gumką lub zepnij elegancką spinką. Całość spryskaj mocnym lakierem do włosów Davines More Inside. Całą fryzurę możesz dodatkowo wykończyć mgiełką nabłyszczającą Davines More Inside. W spinkę możesz wpiąć pióro dla podkreślenia efektu fryzury rodem z Moulin Rouge.

Marie

moulin rouge 2 marie1

Na umyte włosy nałóż serum podkreślające skręt włosów Davines More Inside. Pośrodku głowy zrób przedziałek i modeluj włosy prostownicą lub lokówką, aby były poskręcane od połowy długości. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką falowanych włosów, nałóż na wilgotne włosy nawilżającą piankę do loków Davines More Inside i wysusz je tak jak zwykle. Jeśli chcesz dodać fryzurze objętości, użyj pyłu dodającego objętości Davines More Inside. Utrwal fryzurę mocnym lakierem do włosów Davines More Inside, a zanim lakier wyschnie, zgnieć loki raz jeszcze. Możesz przyozdobić włosy małym toczkiem z piórem w stylu lat 20.

Satine

moulin rouge 3 satine

Na wysuszone włosy do połowy ich długości nałóż średnio-utrwalającą pastę do włosów Davines More Inside, która doda fryzurze objętości i blasku. Od połowy włosów aż po końcówki, zastosuj nawilżający fluid wygładzający Davines More Inside, który pomoże ci uzyskać pożądane fale na włosach. Na szczotkę modelarską nawijaj włosy od połowy długości i modeluj aż do uzyskania fal. Żeby pomóc kosmykom dostosować się do kształtu szczotki i utrwalić efekt fal, użyj dyskretnego sprayu bez gazu Davines More Inside. Spryskaj pasmo włosów i rozczesz je a następnie nałóż na szczotkę modelarską. Kiedy włosy będą dostatecznie skręcone, utrwal fryzurę średnio-utrwalającym lakierem do włosów Davines More Inside.

Chińska laleczka

moulin rouge 4 chinska laleczka

Na wilgotne włosy nałóż średnio-utrwalający żel do włosów Davines More Inside. Dobrze rozczesz włosy zaczesując je go góry w koński ogon. Jeśli włosy w kucyku nie będą proste, wysusz je dobrze i wyprostuj prostownicą. Fryzurę spryskaj mgiełką nabłyszczającą Davines More Inside. Możesz dodatkowo wpiąć pióro z boku przy kucyku aby fryzura nabrała charakteru rodem z Moulin Rouge.

Aby wyglądać jak gwiazda filmowa nie trzeba siedzieć godzinami u fryzjera. Jak udowadnia marka Davines, look na miarę Oscara można uzyskać przy odrobinie wyobraźni i kilku dobrych kosmetyków do stylizacji. Kosmetyki Davines są z naturalnych składników a przy produkcji używane są odnawialne źródła energii. Stylizuj jak Aldo Signoretti i zostań królową imprezy dzięki fryzurze rodem z Moulin Rouge.