Zaczęła się wiosna i już niedługo otwarcie sezonu grillowego. Znów będzie można spędzać czas w ogrodzie lub parku przygotowując smakowite dania. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich przyjaciół niezwykłym grillowym przyjęciem, poradzimy Ci jak to zrobić.

Miejsce

Brak ogrodu nie musi powstrzymywać Cie przed zorganizowaniem niezwykłego przyjęcia grillowego. Możesz je przygotować w parku, nad rzeką lub na plaży. Ważne by było to miejsce gdzie nie stworzymy zagrożenia pożarowego i nie będziemy przeszkadzać innym. Świetnie się do tego nada plaża, szczególnie pod wieczór, gdy nie ma na niej tak wielu osób czy też łąka np. nad brzegiem rzeki.

Potrzebny sprzęt

Jeśli przyjęcie przygotowujesz w ogrodzie przy domu, zadanie jest dość proste. Wyciągasz grilla z garażu lub schowka, ustawiasz stabilny, duży stół oraz krzesła i fotele dla wszystkich gości. Jednak gdy otwarcie sezonu grillowego zamierzasz zorganizować w terenie, pamiętaj, że musisz go tam dowieźć, więc warto by był łatwy do złożenia. Podobna zasada dotyczy się stołu czy fotelików muszą być składane by łatwo było je zmieścić w bagażniku samochodu. Jeśli nie dysponujesz takim sprzętem zabierz koce, kolorowe poduszki, na których goście będą mogli się spokojnie rozsiąść oraz tace (drewniane lub plastikowe) by ustawić na nich szklanki i talerze z jedzeniem. Warto pomyśleć również o ochronie przed słońcem, ustaw duże, kolorowe parasole nad miejscem gdzie będą wszyscy siedzieć lub specjalny namiot ogrodowy.

otwarcie sezonu grillowego zaskocz swoich przyjaciol nowymi pomyslami2

Menu

Przygotowując tak eleganckie przyjecie należy pomyśleć również o odpowiednim menu. Niech to będzie coś więcej niż standardowa kiełbasa z chlebem i musztardą. Zacznij od przystawek, świetnie się tu sprawdzą sticksy z warzyw z lekkim dipem, grzanki z masłem czosnkowym czy gotowana kukurydza, którą można przygotować wcześniej i podpiec na grillu. Na danie główne sprawdzą się proste w przygotowaniu ale efektowne dania, których przepisy możesz znaleźć w artykule 5 prostych przepisów na pyszne dania z grilla. Do tego warto przygotować jeszcze jakąś lekką warzywną sałatkę. Na zakończenie pyszny deser, możesz zaskoczyć swoich gości podając im grillowane owoce np. banany i jabłka z delikatnym sosem waniliowym lub bitą śmietaną. Oczyśćcie nie wolno zapomnieć o napojach, przygotuj wodę, soki, zimną lemoniadę, warto również zabrać gorącą herbatę w dużym termosie.

Dekoracje

By oczarować swoich gości warto pomyśleć o odpowiednich dekoracjach i dodatkach. Nie zależnie czy będziesz używać zastawy plastikowej, papierowej czy też porcelany nich będzie ona estetyczna i kolorowa. Przygotuj barwne serwetki, oraz dekoracje, które można rozwiesić np. wśród gałęzi drzew. Uzupełnij całość kwiatami i szklanymi lampionami poustawianymi na trawie i światełkami a stworzysz magiczne miejsce dla swoich przyjaciół.

otwarcie sezonu grillowego zaskocz swoich przyjaciol nowymi pomyslami3

Praktyczne rozwiązania

Pamiętaj, że po każdym przyjęciu trzeba posprzątać. Warto więc znaleźć jedno miejsce gdzie zawiesisz worek do zbierania śmieci oraz odkładanie brudnych naczyń. By Twoi goście mieli w co wytrzeć ręce i buzie można dodatkowo przygotować mokre chusteczki. Jeśli organizujesz grilla poza ogrodem, warto mieć w pobliżu gaśnicę, w upalne dni łatwo zaprószyć ogień.

Życzymy udanego przyjęcia.