Klepsydra, kielich, rożek – to tylko niektóre określenia typów kobiecych sylwetek. Także biusty różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale i kształtem, którego nazewnictwo nawiązuje do słodkich owoców. Z pomocą braffiterki Dalia poznasz najpowszechniejsze typy piersi oraz dowiesz się, jakie konstrukcje biustonoszy do nich dobrać.

Jabłuszko

Kształt ten uznawany jest powszechnie za perfekcyjny, najbardziej pożądany oraz rozpalający zmysły mężczyzn. Piersi tak ukształtowane, są zazwyczaj idealnie okrągłe oraz jędrne. Spotykane najczęściej u Pań o szczupłej, wysportowanej sylwetce.

jablko

By podkreślić taki biust warto wybierać staniki typu semi – soft, soft lub push – up. W ofercie Dalii, znajdują się autorskie konstrukcje K23, K24 lub K14 – idealnie stworzone dla Pań mogących się pochwalić „jabłuszkami”.

W przypadku cięższego biustu konstrukcja K24 stabilnie go podtrzyma i jednocześnie delikatnie uniesie. By zaś uwypuklić mniejsze rozmiary – zastosuj rodzaj balkonetki K23 lub push – up K14, które seksownie wyeksponują linię dekoltu oraz optycznie powiększą walory biustu – tłumaczy Beata Marek, brafitterka firmy Dalia.

Gruszka

Tego typu piersi przypominają krople – są pełne u dołu, ale nie odznaczają się wyżej. Posiadają je często Panie mające obfitsze krągłości. Dla nich dedykowane są biustonosze o niezbyt zabudowanym kroju w górnej części, ale z poziomym cięciem części miseczki.
Dalia proponuje konstrukcje semi – soft K28, K04 albo K22.

gruszka

Ze względu na to, że biust w kształcie gruszki jest zazwyczaj cięższy i większy, usztywniane konstrukcje lepiej go podtrzymają. Model K22 w całości został wzmocniony wkładem gorseciarskim i bocznie usztywniony haftem, zaś K04 – podszyty w dolnej także wkładem. Zapewnia to stabilność, przy pełnym komforcie noszenia. Dodatkowo w konstrukcji K28, duży biust podnoszą do góry przedłużone ramiączka, umacniające boczną część stanika – opisuje Beata Marek.

Cytryna, wisienka

Oba te typy kobiecych piersi nie charakteryzują się co prawda dużą wielkością, ale pozostają długo jędrne i sprężyste. By optycznie je powiększyć – modele typu push – up sprawdzą się tu doskonale. Specjalne fiszbiny konstrukcji K03 nie tylko podnoszą biust, ale także nadają mu apetyczny, okrągły kształt – mówi Beata Marek. Biustonosze posiadają dodatkowo specjalne kieszonki na wkładki modelująco – powiększające, by każda Pani mogła dobra rozmiar pasujący do siebie. Na każdą okazję.

cytrynka wisienka