Pędzle do makijażu

  Podstawowe pytanie wielu kobiet to: jakie pędzle do makijażu zakupić i jak ich używać? Postaram się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

  Nie wszystkie pędzle do makijażu są sobie równe. Mogą się one różnić wielkością, kształtem oraz typem włosia. Są to bardzo ważne cechy pędzli. Kupując pędzle, wybieraj te pochodzące z włosia naturalnego np. wiewiórki, sobola, kucyka lub kóz. Są one najlepsze jakościowo i będziesz je mogła użytkować przez kilka kolejnych lat. Gęstsze pędzle gromadzą większą ilość produktu pozwalając nakładać go grubszą warstwą. Rzadkie pędzle przyjmują mniejszą ilość kosmetyku.

  Zapamiętaj więc – im gęstszy aplikator, tym grubsza warstwa nakładanego kosmetyku.

  Proponuje zestaw 6 pędzli, który przydałby się każdej kobiecie, by móc stworzyć perfekcyjny makijaż w każdym miejscu i o każdej porze.

  W skład proponowanego zestawu wchodzą:

  • duży pędzel do pudru
  • mniejszy- ścięty pędzel do różu i bronzera
  • pędzelek do nakładania cieni
  • pędzelek do rozcierania cieni
  • pędzelek do korektora i kamuflażu
  • pędzelek do eyelinera.

  Pędzel do pudru

  Absolutną podstawą jest duży pędzel do pudru, który koniecznie musi być duży i poręczny – tak, by można nim było rozprowadzić równomiernie kosmetyk na całej twarzy.

  Mniejszy ścięty pędzel do różu

  Pędzel układamy tak, aby jego wierzch dotykał miejsca pod kością policzkową i delikatnie muskamy bronzerem czy różem, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.

  Pędzelek do nakładania cieni

  Do podstawowego makijażu będą nam potrzebne przynajmniej dwa pędzle do cieni.

  Jeden duży, do rozprowadzenia cieni bazowych, którym ujednolicamy koloryt górnej powieki. Drugi nieco mniejszy, by podkreślić załamanie powieki oraz ewentualnie rozcieniować kredkę, którą chcemy podkreślić dolną powiekę.

  Pędzelek do rozcierania cieni

  Rozmazuje krawędzie i rozciera linie graniczne makijażu. Można go używać np. do rozcierania poszczególnych cieni do powiek

  Pędzelek do korektora

  Syntetyczne, zwarte włosie. Idealny do równomiernego nakładania podkładu w płynie lub w kremie, korektora, bazy pod makijaż i kosmetyków nawilżających.

  Pędzelek do eyelinera

  Skośny – idealny do robienia kresek kosmetykami o konsystencji pudru lub kremu.

  Ostro zakończony – stosowany z płynnym lub kremowym eyelinerem do uzyskania precyzyjnej, idealnej kreski.

  Pielęgnacja pędzli…

  Pędzle, które na co dzień używasz, muszą być systematycznie czyszczone. Nie tylko ze względu na to, że na ich powierzchni gromadzą się bakterie i kurz. Może to być przyczyną pojawienia się na powierzchni cery niedoskonałości, takich jak zaskórniki. Czyszczenie jest bardzo ważne, gdyż umożliwia utrzymanie włosia w dobrym stanie. Najpowszechniej stosowaną metodą czyszczenia pędzli jest mycie ich wodą z mydłem. Zamiast mydła lepiej zastosować zwykły szampon do włosów. Znacznie lepiej działa on na kondycję włosia pędzla. Bardzo ważne jest to, aby pędzel dokładnie osuszyć i w odpowiedni sposób go ułożyć, aby nie deformować włosia.

  Beauté Room
  Karolina Malissa

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,860ObserwującyObserwuj