Poszukujesz tego jedynego i wyjątkowego zapachu dla siebie? A może uważasz, że warto mieć perfumy na każdą okazję i zmieniasz zapachy w zależności od stylizacji, pory roku i nastroju? Niezależnie od odpowiedzi, już teraz dowiedz się więcej o tym, jak wybrać idealny zapach francuskich perfum lanych.

Perfumy to nie tylko zapach. Często są perfekcyjnym dopełnieniem makijażu, stylizacji i podkreśleniem osobowości. Element na tyle istotny, że wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez uprzedniego wyjęcia flakonika i spryskania się swoim ukochanym aromatem. Sprawdź, jak rozsądnie podejść do wyboru perfum, by zdecydować się na ten nie tylko najlepiej dostosowany do swoich potrzeb, ale i robiący prawdziwe wrażenie na otoczeniu.

W ofercie perfumerii z perfumami lanymi znajdziesz wiele zamienników popularnych zapachów. A to oznacza, że z łatwością przetestujesz w zaciszu domowym nie tylko te najmodniejsze aktualnie zapachy, ale także i niszowe, by dopasować takie, które z będą najlepiej z Tobą współgrać. O tym, jak krok po kroku dobrać idealne perfumy dla siebie przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Testuj zapachy

Wybierając francuskie perfumy lane nie warto się spieszyć. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie przetestowanie kilku zapachów i wybranie tych, które pasują najlepiej. W tym celu warto ponosić je przynajmniej kilka razy, by sprawdzić w ten sposób ich trwałość, a także to, jak konkretny zapach rozwija się na Twojej skórze. To, jak będzie on leżał po kilku minutach oraz godzinach jest uzależnione między innymi od Twojego pH skóry, a to oznacza, że na każdym nawet te same perfumy mogą pachnieć i utrzymywać się nieco inaczej. Po kilku takich testach łatwo ocenisz, nie tylko, które z zakupionych perfum są dla Ciebie najlepsze, a także jakie nuty zapachowe najczęściej pojawiają się w kompozycjach, które wybierasz. To znacznie ułatwi Ci wybór kolejnych perfum do testowania.

Sprawdź, które kompozycje podobają Ci się najbardziej

Perfumy mają 3 zestawy zapachów: nuta głowy, serca oraz nuta bazy. Nuta głowy to ta kompozycja aromatów, które są wyczuwalne zaraz po otwarciu butelki. Nuta serca odczuwalna jest od 10 do 4 godzin po aplikacji perfum, a nuta bazy ma największą trwałość, aczkolwiek jej aromat ulatnia się powoli i może utrzymywać się nawet do kilkunastu godzin. Testuj zapachy, a potem sprawdź, które kompozycję najczęściej nosisz. Lekkie i orzeźwiające aromaty? Ciężkie i orientalne? Może korzenne i otulające? Być może któraś z nich będzie najbardziej z Tobą współgrała i od razu poczujesz, że to ten idealny zapach dla Ciebie. Może też się okazać, że będziesz mieć osobne perfumy na daną porę roku, konkretną aktywność, czy nawet współgrające z nastrojem w określony dzień — i świetnie, bo perfumy idealnie podkreślają Twoją osobowość i dopasowują się do nastroju. Co więcej, mogą nawet ten nastrój tworzyć – przetestuj to idąc na rozmowę kwalifikacyjną albo randkę!

Wybierz swój wyjątkowy zapach (albo zapachy!)

Niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden zapach, czy kilka, które dostosujesz do okazji, perfumeria z francuskimi perfumami lanymi to doskonałe miejsce na zakupy. Znajdziesz w niej ponad 200 zapachów dla kobiet i mężczyzn, tym samym Twoje możliwości wyboru są naprawdę ogromne. Od delikatnych kwiatowych aromatów, poprzez zdecydowanie nuty, a skończywszy na ciężkich zapachach pozostawiających za sobą efektowny ogon. Wystarczy, że zdecydujesz się na ten jeden, który idealnie pasuje do Twojej osobowości bądź kilka, które będziesz dobierać w zależności od okazji.