Wiele damskich zapachów da się określić już po samym wyglądzie flakonu. Kolory i kształt butelki mogą wiele mówić o tym, co zawarte jest w środku. A jakie są perfumy, których flakony tworzone są w pudrowym różu?

Pudrowy róż – co to za kolor?

Barwa ta od jakiegoś czasu zaczyna wypierać biel, od zawsze towarzyszącą ślubom. Suknie i dekoracje w pudrowym różu stały się niemal symbolem tego dnia, który dla wielu kobiet jest jednym z najszczęśliwszych wydarzeń w życiu. Jednak kolor ten ma również inny wymiar – z jednej strony niezwykle kobiecy, kojarzący się z młodzieńczą niewinnością i bezbrzeżnym pięknem, z drugiej wskazywać może na status i zwód. Kobieta wybierająca dodatki i elementy odzieży w tym kolorze jest zazwyczaj elegancka i odnosi sukces.

Nieordynarny różowy – siła pasteli

Kolor ten wygrywa serca delikatnością. Doskonale komponuje się również z wieloma innymi barwami – brązami, szarościami, beżami. Dla wielu kobiet większość odcieni różu jest nieznośna i niechętnie sięgają po dodatki czy elementy garderoby w tym kolorze. Jednak pudrowy róż ma doskonałą siłę przebicia. Wygląda świetnie na paznokciach, nie tylko gdy idziesz na ślub. Doskonale dopasowuje się do sytuacji. Również cienie do oczu w tym kolorze są odpowiednie – delikatne i rozświetlające. Pudrowy róż równie chętnie wykorzysta zbuntowana nastolatka i 40-letnia bizneswoman.

perfumy damskie i pudrowy roz co maja wspolnego 2

Perfumy pod szyldem pudrowego różu

Kolor ten może również kojarzyć się z określonym zapachem. Jakie są perfumy, w których projektanci użyli pudrowego różu? Tak, jak i sam kolor – są delikatne, ujmujące, niezwykle kobiece, ale doskonale eleganckie zarazem. Niezrównanymi liderami w świecie zapachów kojarzących się z pudrowym różem są Chloe perfumy. Kompozycje tej marki są kwiatowe i subtelne. Za pudrową woń często odpowiada irys, ale w różowych, pastelowych perfumach odnajdziesz także peonię, mandarynkę, brzoskwinię i oczywiście różę oraz wanilię. Typowymi pudrowo-różowymi perfumami są np. Dolce&Gabbana Rose The One, Jacques Battini Ignis Sphere, Salvatore Ferragamo Signorina, Givenchy Dahlia Noir. Innymi składnikami, które budują tego rodzaju kobiece zapachy są: różowy pieprz, paczula i piżmo, które zdaje się być wręcz obligatoryjne.

perfumy damskie i pudrowy roz co maja wspolnego 3

Dla kogo będą pudrowe zapachy?

Delikatne, eleganckie, kobiece – perfumy pudrowo-różowe zdają się być doskonałe na każdą okazję. W istocie – to jedne najbardziej uniwersalnych pachnideł. Doskonałe na jesień i wiosnę, niektóre z nich bez problemu można także nakładać latem i zimą. Wszystkie kobiety, które łączą w sobie niezależność, otwartość, urok i klasę będą zachwycone większością zapachów, jakie proponują perfumy w pudrowym różu. Niektóre z nich staną się ich nierozłącznym partnerem, drugą skórą. Pudrowe zapachy bywają uzależniające i doskonale dostosowują się do noszącej jej osoby. Często kojarzymy jakąś osobę właśnie, dzięki temu, że od jakiegoś czasu nosi dane perfumy pudrowo-różowe. Czyste piękno, które drzemie w tych flakonach nadaje się nie tylko na śluby.