Perfumy są atrybutem każdej kobiety. Pamiętaj, że każda skóra jest inna i inaczej reaguje na dany zapach. Pragniesz, by woń Twoich perfum długo się utrzymywała? Sprawdź więc od czego zależy trwałość perfum na skórze i co robić, żeby zapach perfum utrzymywał się dłużej.
Oto kilka wskazówek:

Na nawilżonej skórze zapach perfum utrzymuje się dłużej

Dobrze nawilżona skóra utrzymuje zapach znacznie dłużej. Na skórze suchej zapach będzie utrzymać się krócej. Szczególnie dbaj więc o okolice szyi i uszu. Warto intensywność zapachu wspomóc żelem i balsamem z perfumowanej linii.

Ciepła skóra intensywniej oddaje zapach perfum

Ciepło skóry powoduje, że perfumy oddają cały zapach, dlatego nakładaj je tam, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą i miejsca, które szybko się nagrzewają i są wilgotne – skronie, szyję, kark, załamania kolan, kostki, nadgarstki, pępek, miejsca za uszami.

Włosy bardzo dobrze zatrzymują zapach

Dlatego spryskanie włosów perfumami jest świetnym sposobem na utrwalenie zapachu.

Tzw. mgiełka perfum

Efekt osiągniesz, rozpylając w powietrzu chmurę zapachu i wchodząc w nią na kilka chwil. W ten sposób cała pokryjesz się zapachem.

Perfum, woda perfumowana czy woda toaletowa – twój świadomy wybór

  • Perfumy (parfum) – są najtrwalsze, mają największe stężeniu olejków zapachowych, zawierają od 20 do 43% olejków zapachowych.
  • Następnie wody perfumowane EDP (eau de parfum) – których zawartość olejków zapachowych wynosi od 10 do 20%.
  • Na końcu są wody toaletowe EDT (eau de toilette) – które zawierają od 5 do 10% olejków zapachowych.

Pamiętaj! Kupuj oryginalne kosmetyki i u sprawdzonego źródła.