Perfumy męskie marki Dior Sauvage to kwintesencja świeżości, w której w głębi tętni zmysłowa moc egzotycznych akordów zapachowych. Twórcą perfum Dior jest François Demachy, który od wielu lat układa nuty zapachowe w ekskluzywne kompozycje dla tej znamienitej, francuskiej marki. Inspiracją dla powstania perfum Sauvage dla wymagających mężczyzn były wielkie, otwarte przestrzenie Amerykańskiego Zachodu, który przyciąga magnetyczną siłą surowych kanionów, niedających się objąć wzrokiem pustynnych, nagich ziem i suchych stepów.

Sauvage to zapach nieprzejednanej przyrody wielkich, otwartych przestrzeni. Twórca zapachu próbował przekazać głębię atmosfery poprzez najwyższej jakości naturalne składniki o surowym charakterze, które w wyjątkowy sposób podkreślają szlachetność kompozycji. Dzikość żywiołu ognia, który jest nie do okiełznania, przyświecała wielkiemu kreatorowi podczas tworzenia historii powstania perfum Sauvage.

Najlepsze perfumy męskie, które wyzwalają i przyciągają

dior sauvage

Najlepsze perfumy męskie to niewątpliwie Sauvage Dior, który posiada tysiące zwolenników na całym świecie. Miłośnicy klasycznych perfum nie bez przyczyny wskazują na ten zapach, ponieważ jest ponadczasowy i prawdziwy. Czystość olejków eterycznych, ich uważny dobór i wysokie stężenia pokazuje, że najlepsze perfumy męskie nie muszą być przesycone ilością aromatów, aby osiągnąć perfekcyjnie zbudowane nuty zapachowe.

Esencją Sauvage Dior są nuty skórzane i ekstrakty naturalnej wanilii, które nadają bardziej miękki wydźwięk całej kompilacji nut zapachowych. Łagodzą i zaokrąglają całą istotę zapachu. Jak mówi sam twórca zapachu nie jest to słodycz, jaka kojarzy się nam z wanilią, ale bardziej wyrazisty, animalny zapach, pełen niuansów i nieodkrytych znaczeń nieprzypisywanych dotychczas wanilii.

Istotą magii, która napędza moc tej kompozycji, jest drzewo sandałowe, które jest bardzo wonne, miękkie i esencjonalne. Pobudza naszą podświadomość, jest w pewien sposób narkotyczne, obezwładniające.

Perfumy męskie Dior Sauvage to siła dwóch żywiołów zamkniętych w gładkim flakonie w kolorze nocnego nieba. Świeżość spotyka się tutaj z mistyczną wonią Orientu. Rześkie, soczyste akcenty zapewniają nuty mandarynki i bergamotki. Owocowe, ale lekko ostre akordy bergamotki doskonale współgrają ze słoneczną energią mandarynki.

Nuty serca należą do przyciągającego aromatu drzewa sandałowego ze Sri Lanki, które ma w sobie wielką siłę zniewalającą zmysły. Dołącza do niego ekscytujący zapach cedru z Wirginii, który zaskakuje swoją owocową tonacją.

Całość wieńczy absolut waniliowy z Papui Nowej Gwinei, który niesie za sobą miękki, dymny pierwiastek aromatu. Wanilii towarzyszy balsamiczny, ciepły zapach fasolki tonka.

Kulisy powstania perfum

drzewo sandalowe

Dior jest wielkim i uznanym domem perfumeryjnym, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że człowiek bez natury nie istnieje, dlatego wszystkie składniki pozyskane do stworzenia perfum pochodzą ze zrównoważonych upraw, gdzie z szacunkiem traktuje się rośliny i ludzi pracujących nad ich wzrostem i pielęgnacją. Tylko taka symbioza może przynieść piękne efekty w postaci niepowtarzalnych perfum.

Olejek z drzewa sandałowego nazywany jest złotym olejem. Z 20 kg tego drewna można wyprodukować 1 litr wonnego olejku. Plantacje drzew, z których korzysta Dior, znajdują się na Sri Lance. Nie każde drzewo wytwarza esencjonalny olejek, dlatego uprawa jest trudna i czasochłonna. Z racji tego Dior założył własną, wspomagającą uprawę drzew sandałowych. Mistyczny zapach drewna sandałowego wykorzystywany jest w kadzidłach, które są nieodłącznym elementem rytuałów buddyjskich.

Tajemnicą potęgi tych perfum są nuty bazowe podane w maksymalnej dawce dla uzyskania jak najmocniejszego efektu głębi.

Jaki jest mężczyzna Sauvage?

kampania reklamowa dior

„Czego szukam? Czegoś, czego nie widzę, ale mogę poczuć. To magia. Sauvage.” To koncepcja, na której opiera się reklama perfum Sauvage Dior. Twarzą kampanii jest ceniony aktor Johny Deep, który idealnie wpisuje się we wzorzec mężczyzny Sauvage.

Ogromna potrzeba wydostania się z miasta, kontaktu z naturą. Gdzie podążać, aby poczuć się wolnym? Chwile czystego piękna podszytego dziką naturą Amerykańskiego Zachodu oddają perfumy męskie Sauvage.

To zapach dla mężczyzn, którzy kochają eksplorować przestrzeń, nie są przywiązani do jednego miejsca, mają ogromną potrzebę doświadczania życia wszystkim zmysłami – mocno, dziko, blisko natury, w zgodzie z jej rytmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj