Pergola czy to drewniana, czy metalowa zmienia wystrój ogrodu. Wstawiając pergolę do ogrodu stwarzasz w nim rozkoszny klimatyczny kącik. Pergola sprawdza się w ogrodzie o różnych typach, gdyż jest wiele form pergoli i duże możliwości ich zastosowania.

Zastosowanie pergoli

Z pergoli możesz zrobić efektowne przejście i bramę. Na takiej pergoli pięknie wyglądają rośliny bogato kwitnące. Tak przygotowane wejście zrobi na gościach piorunujące wrażenie.

Jeżeli twoja działka jest duża możesz stworzyć z pergoli coś w rodzaju altany. Taką altanę możesz stworzyć z kraty umieszczonej na czterech słupkach, można ją zabudować z jednej strony. Tego typu altanę warto gęsto obsadzić roślinami pnącymi o dużych kwiatach, bądź winogronem.

Pergolę można także wykorzystać do ogrodzenia lub przedłużenia tarasu.

Pergole to rozwiązania, które się sprawdzą w każdym ogrodzie

Duży ogród
W dużym ogrodzie warto wstawić pergole w postaci wspomnianych wcześniej tuneli. W taki sposób zmienisz swój piękny ogród w park. Będzie to ulubione miejsce na spacery. Pod taką pergolą możesz umieścić ławeczkę, na której będzie można sobie odpocząć. A przy tym taki typ pergoli obsadzony pięknymi kwiatami stworzy nieziemski klimat.

Ogród z nutką romantyzmu
Pergola pomalowana na biały kolor doda twojemu ogrodowi romantyzmu i delikatności. Przy takiej pergoli pięknie wyglądają różowe i czerwone kwiatki.

Małe ogrody
Tutaj najbardziej się sprawdzą pergole, które łączą w sobie ławkę, donicę i podpory. Tego typu pergola stworzy niewielki ustronne miejsce do wypoczynku.

Pergola jakakolwiek by nie była zmieni twój ogród. Pergole obsadzone pięknymi kwiatami, bądź roślinami pnącymi zawsze wzbudzały zachwyt. W Europie pergola znana jest od średniowiecza i nie ma się co dziwić, że wpisała się na stałe w krajobraz ogrodu.