Co jeść, by mieć piękną cerę? Naturalnie zdrowe owoce suszone i orzechy HELIO Natura o obniżonej zawartości soli i cukru, pełne witamin i minerałów ważnych dla zdrowia i urody.

Według Instytutu Żywności i Żywienia nadmierne spożycie soli prowadzi do nadciśnienia tętniczego, a kaloryczne słodycze – przyczyniają się do rozwoju nadwagi, otyłości oraz sprzyjają m.in. powstawaniu próchnicy zębów. Zbyt duża ilość cukru i soli w codziennej diecie może powodować niekorzystne skutki dla naszego zdrowia, które mają wpływ nie tylko na kondycję organizmu, ale też na nasz wygląd. Dlatego ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta pełna wartościowych, naturalnie zdrowych produktów o obniżonej zawartości soli i cukru, najlepiej bez konserwantów, tak jak owoce suszone i orzechy HELIO Natura.

By zadbać o zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci – w naszej diecie powinny się znaleźć produkty bogate przede wszystkim w cynk i miedź, jak np. ziarna Słonecznika łuskanego, Pestki dyni czy Pistacje prażone bez soli HELIO Natura. Na kondycję skóry ma także wpływ – obecna w Morelach suszonych HELIO Natura – witamina A oraz witamina C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, ale też chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym. Na stan naszej skóry mają również wpływ witaminy z grupy B – m.in. ryboflawina (B2), którą znajdziemy zarówno w suszonych owocach – Śliwkach i Morelach HELIO Natura, ale też we wspomnianych już wcześniej nasionach słonecznika i dyni HELIO Natura. Z kolei witaminę młodości E zapewnią nam w 100% naturalne Prażone orzechy laskowe bez dodatku tłuszczu i soli HELIO Natura oraz niesolone Pistacje prażone HELIO Natura. Ich dodatek, nawet w niedużej ilości, korzystnie wpływa na zdrowie, nasze dobre samopoczucie i naturalnie… piękny wygląd!

Według Piramidy Zdrowego Żywienia powinniśmy dziś spożywać „mniej cukru, soli i tłuszczu, więcej błonnika”, dlatego warto, by w naszej codziennej diecie obecne były pełnowartościowe bakalie HELIO Natura. To naturalnie zdrowe produkty o obniżonej zawartości soli, cukru i tłuszczy, z dawką cennych dla zdrowia i urody – witamin i minerałów, dodatkowo wyróżniające wysoką zawartością błonnika. Ponadto, orzechy i owoce suszone HELIO Natura nie zawierają konserwantów, które – zdaniem ekspertów z Zakładu Żywienia Człowieka WUM – coraz częściej są dziś przyczyną alergii i mogą również wywoływać problemy skórne, np. atopowe zapalenie skóry. Sięgając po bakalie HELIO Natura możemy mieć więc pewność, że to w 100% naturalne produkty, które najlepiej zatroszczą się o nasze zdrowie i urodę każdego dnia!