Atrakcyjny wygląd i piękna cera to marzenie wielu kobiet. Jak zatroszczyć się o skórę, by w każdym wieku prezentowała się ona atrakcyjnie? Jakie kosmetyki i składniki diety mogą się okazać najskuteczniejsze w walce o jej dobrą formę?

Skóra dobrze odżywiona: jakie składniki diety mogą pomóc?

Sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na stan skóry. Drobne zmiany w codziennym menu mogą sprawić, że jej stan znacznie się poprawi. Kiełki pszenicy, żółtka jaj, szpinak i fasolka szparagowa to prawdziwe rarytasy, dzięki którym można wypowiedzieć walkę licznym defektom: wypryskom, bladości lub też nadmiernej suchości skóry. Wątróbka i pełne ziarna zbóż są przydatne w walce z łojotokiem, z kolei osoby z tendencją do trądziku powinny sięgać po owoce zawierające duże ilości witaminy C. Nabiał, jako doskonałe źródło wapnia, może pomóc w ochronie skóry przed stanami zapalnymi, a żelazo obecne m.in. w wątróbce – w poprawie kolorytu skóry.

Kosmetyki w służbie skóry

Skóra wymaga jednak nie tylko odpowiedniego odżywienia, ale i starannej pielęgnacji. Nawilżające balsamy, mleczka i śmietanki kosmetyczne – wszystko to ma służyć walce ze starością i utratą wilgoci przez skórę. Szczególne znaczenie mają tu kremy do twarzy, których szeroki asortyment posiada L’Oreal. Zarówno te przeznaczone na dzień, jak i na noc, mają chronić skórę przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem zanieczyszczonego powietrza. Kolagen, witaminy oraz minerały znajdujące się w takich kosmetykach mają chronić i odżywiać delikatną skórę twarzy w każdym wieku.

Jak wybrać najlepszy krem?

W zależności od rodzaju cery oraz wieku kobiety wybierane są najlepsze dla niej kremy. Warto zatem zwracać uwagę zarówno na wskazania producenta, jak i na listę składników. W kremach do twarzy coraz częściej pojawia się kolagen, który jest cennym sojusznikiem młodego i zdrowego wyglądu. Takie samo znaczenie ma witamina E, która już dawno okrzyknięta została witaminą młodości. Dobry krem do codziennej pielęgnacji twarzy powinien też zawierać SPF – filtry, które chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym i jego działaniem. Wiadomo przecież, że im silniejsze promieniowanie, tym szybszy proces starzenia się skóry.

Połączenie zdrowej diety oraz pielęgnacji skóry za pomocą dobrze dobranych do jej potrzeb składników to szansa na zachowanie pięknego i młodego wyglądu na dłużej. Kremy na dzień oraz na noc, dzięki kombinacji cennych witamin, minerałów i odżywczych olejków mogą skutecznie pomóc w tej walce.