Choć do lata zostało jeszcze całkiem sporo czasu, warto już teraz zadbać o piękną sylwetkę, by latem bez stresu założyć strój kąpielowy czy krótką spódniczkę. Prezentujemy sprawdzone sposoby na poprawę sylwetki w zaciszu gabinetu kliniki medycyny estetycznej.

Zanim pójdziesz – sprawdź!

Medycyna estetyczna jest powszechna od lat i w większości dużych miast znajdziesz po kilka klinik medycyny estetycznej. Jednak zanim powierzysz swoje zdrowie lekarzowi, sprawdź referencje zakładu. W serwisach typu www.ekliniki.pl znajdziesz nie tylko kompletne dane dotyczące klinik medycyny estetycznej i gabinetów SPA, ale też opinie klientów, zdjęcia i aktualne promocje. Warto skorzystać z takiej pomocy zanim zdecydujesz się na zabiegi estetyczne.

Likwidacja tkanki tłuszczowej

Likwidacja tkanki tłuszczowej może przyjąć dwa oblicza – inwazyjne (zabiegi wykonywane przez chirurga plastycznego – na przykład klasyczna liposukcja lub rozbijanie tkanki tłuszczowej laserem wprowadzanym pod skórę) lub nieinwazyjne, które można wykonać bezoperacyjnie.

Nagrzewanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami lub laserem przez skórę to najczęściej spotykany zabieg. Likwidacja tkanki tłuszczowej przez jej nagrzewanie w znikomym stopniu wpływa na organizm – po zabiegach tego typu mogą na skórze pozostać siniaki, które po kilku tygodniach powinny całkowicie zniknąć.

Same zabiegi opierają się na rozbijaniu tkanki tłuszczowej i przekształcaniu jej w oleistą emulsję. Taka emulsja w ciągu miesiąca samoczynnie zostaje usunięta z organizmu – bezboleśnie, bez rekonwalescencji, bez cięcia i krwi. Jedynym ograniczeniem jest tempo zabiegu. W ciągu pojedynczej sesji można usunąć nie więcej jak 500ml tłuszczu, dlatego ultradźwięki najlepiej sprawdzają się w usuwaniu cellulitu i niewielkich „nadwyżek” tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza działa podobnie do ultradźwięków, jednak wydziela tkankę tłuszczową przez zamrażanie. Na skutek mrożenia tłuszcz rozpada się i układem limfatycznym zostaje usunięty z organizmu. Co ważne, kriolipoliza niszczy wyłącznie tkankę tłuszczową i nie ma żadnego wpływu na mięśnie, skórę i układ nerwowy. Jednak należy pamiętać, że w filtrowaniu zbędnych składników udział ma wątroba, dlatego należy skonsultować z lekarzem decyzję o takim zabiegu.

Laseroterapia

Laser w medycynie estetycznej pełni istotną rolę. Oprócz wspomnianego wcześniej niszczenia tkanki tłuszczowej, gabinety medycyny estetycznej korzystają z lasera przy usuwaniu przebarwień skóry. Oprócz standardowego fotoodmładzania skóry możesz zdecydować się na zniwelowanie trądziku, usunięcie znamion i przebarwień, usunięcie popękanych naczynek czy rumienia – a nawet trwałe usunięcie owłosienia z praktycznie całego ciała.

Wystarczy kilka zabiegów, by uzyskać znakomite efekty w wyrównaniu kolorytu cery, usunięcie zmarszczek i ujędrnieniu skóry. Co ważne, poza tymczasowym rumieniem i lekkim dyskomfortem w czasie trwania zbiegu, laseroterapia jest bezinwazyjna i nie pozostawia po sobie żadnych śladów.

Modelowanie sylwetki

Zabiegi usuwające tkankę tłuszczową warto połączyć z zabiegami modelującymi sylwetkę. Masaże aktywujące komórki ciała w sposób bezinwazyjny i bezbolesny rozwiązują problem z odkładaniem się tłuszczu u jego podstawy – aktywują bowiem komórki odpowiedzialne za młody wygląd oraz komórki wspomagające usuwanie tłuszczu z organizmu. Ponieważ jak wspomnieliśmy spora część zabiegów tego typu ma postać masażu, zabiegi są nie tylko bezbolesne, ale też nie wymagają ani wysiłku, ani czasu potrzebnego na regenerację organizmu – a skóra pobudzona dotykiem ma przyspieszony obieg krwi, co jeszcze lepiej wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej!