Brwi dodają wyrazu naszej twarzy. Odpowiednio wymodelowane i dobrane do kształtu naszej twarzy potrafią wiele zmienić. Regulacja to podstawa…

Regulacja brwi krok po kroku

brwi regulacja 2

  1. Kredkę ustaw pionowo tuż przy skrzydełku nosa. Po początek łuku brwiowego.
  2. Najwyższe wygięcie łuku powinno znajdować się na jednej trzeciej długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika. Przesuń ołówek równolegle w kierunku źrenicy, tak aby ją zakrywał. To środek twojej brwi.
  3. Zbyt długie brwi nadają twarzy smutny wyraz, dlatego zbędne włoski należy powyrywać. Koniec łuku brwiowego znajduje się w punkcie, w którym ukośnie pada kredka – na linii od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka.
  4. Usuwamy też zbędne włoski pod brwiami. Odległość pomiędzy początkiem a końcem brwi powinna przebiegać na jednej linii. Przyłóż w to miejsce kredkę, tak aby opierała się o powiekę.

Jaki kształt, do jakiej buzi?

Twarz owalna – to prezent od losu. Pozwala zostawić naturalny rysunek brwi, można jedynie skorygować ich grubość. Pamiętajmy jednak, że brwi trzeba codziennie wyszczotkować i ułożyć, by włoski leżały w jednej linii i układały się w łuk.

Twarz okrągła – najlepiej sprawdzą się brwi o kształcie trójkąta, wydłużą one optycznie owal twarzy. Okrągłe brwi są niewskazane, bo tylko podkreślą pucołowatą buzię.

Twarz kwadratowa – pasują do niej brwi o szerszym, łagodnym łuku. Zostawmy je też nieco grubsze, cienkie kreseczki będą na sporej buzi wyglądać groteskowo.

Twarz trójkątna – lub pokrewna jej buzia w kształcie serca wymagają brwi o unoszących się w górę końcach.

Częste wpadki przy depilacji

  • Nie usuwamy włosków znad górnej linii gdyż może to uszkodzić nerw trójdzielny;
  • Depilacja brwi ma za zadanie poprawić ich naturalny kształt. Nie nadajemy im na siłę zupełnie innego;
  • Nie golimy włosków;
  • Brwi nie mogą być zbyt długie;
  • Końcówki brwi nie mogą zbyt opadać w dół (być niżej niż początek brwi) gdyż w efekcie da to smutny wyraz twarzy.

Dodaj im koloru…

Pomyśl o zrobieniu henny brwi, stanowi ona doskonałe podkreślenie oprawy oka…

Polecam hennę RefectoCil – to profesjonalna, najwyższej jakości henna żelowa do farbowania brwi i rzęs. Produkt łatwy w użyciu, nie pozostawiający śladów na skórze nie wywołujący podrażnień. Henna Refectocil dzięki swym unikalnym właściwościom barwiącym oraz szerokiej gamie kolorów stała się najbardziej popularną farbą barwiącą do brwi i rzęs na świecie. Henna Refectocil to aż 10 kolorów dzięki czemu na pewno dobierzesz odpowiedni odcień do koloru włosów czy karnacji.

Moja rada: Jeżeli regulujesz brwi po raz pierwszy, nie rób tego sama w domu. Jeżeli nie jesteś pewna swoich umiejętności skorzystaj z usługi profesjonalnej kosmetyczki.