O mocnych włosach, lśniących naturalnym blaskiem, marzy niejedna kobieta. W walce z rozdwajającymi się końcówkami oraz osłabionymi cebulkami, sięgają po szereg profesjonalnych kosmetyków: odżywek i maseczek, dzięki którym zniszczone włosy odzyskują zdrowie. Warto też pomyśleć o dokonaniu drobnych zmian w diecie, by wspomóc siłę kosmetyków mocą zawartą w naturalnych składnikach odżywczych. Po jakie produkty powinny sięgnąć panie marzące o pięknych włosach?

Tłusta ryba: sojusznik pięknych włosów

Tłuste ryby morskie (łosoś, makrela czy śledź) są jednymi z najważniejszych sojuszników w walce o piękne i zdrowe włosy. Sekretem ich skuteczności są kwasy tłuszczowe omega-3, które bardzo dobrze wpływają na stan skóry głowy. Tłuszcze te pozwalają też dodać  włosom naturalnego blasku. Ryby te są jednocześnie cennym źródłem wartościowego białka, dzięki któremu włosy stają się mocniejsze i mniej łamliwe.

Włosy lubią warzywa

Zielone warzywa to kolejna grupa produktów spożywczych, które koniecznie powinny zagościć w menu. Znajdujące się w nich witaminy (w szczególności A i C) skutecznie odżywiają włosy. Szpinak i brokuły mogą zdziałać wiele. Równie skuteczne okazują się warzywa strączkowe. Fasola, groch oraz soczewica od dawna znane są jako skuteczny lek na wiele problemów z włosami. Wysoka zawartość białka i żelaza czyni z nich rewelacyjnych sprzymierzeńców w walce o zdrowe włosy.

Jaja: gdy włosy są zbyt cienkie

Dla cienkich włosków doskonałym wsparciem mogą stać się jaja. Dzięki zawartości białka oraz witamin z grupy B stają się one bezcennym składnikiem diety. Efekt? Mocniejsze i grubsze włosy, którym pomóc może dodatkowo maseczka wykonana z żółtka. Dzięki takiej jajecznej kuracji włosy są nie tylko mocniejsze i lepiej odżywione, ale i bardziej lśniące.

Pełne ziarna zbóż

Korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia, skuteczność wykazują również w walce o piękne włosy. Produkty z pełnych ziaren zbóż, jak razowy chleb czy ciemny ryż, pozwalają szybko i skutecznie wzmocnić włosy. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w zbożach witaminom z grupy B oraz takim składnikom, jak żelazo czy potas. 

Zdrowe włosy nie musza być tylko marzeniem. Stosując się do kilku prostych porad dietetycznych można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Sięgając dodatkowo po odpowiednie kosmetyki: szampony i odżywki, można zapewnić swym włosom doskonałą formę. Szeroki asortyment takich preparatów oferowanych m.in. przez firmę Garnier sprawia, że bez względu na rodzaj włosów można im zapewnić wygodną i skuteczną pielęgnację.