Co robić, żeby mieć piękne piersi niezależnie od wieku? Trzeba o nie dbać. Pytanie – jak konkretnie to robić? Skóra na piersiach jest bardzo cienka. Jest też wrażliwa. Jednocześnie jednak musi być mocna, aby utrzymać tkankę tłuszczową piersi. Im jesteśmy starsze, tym wytrzymałość skóry mniejsza. Niestety, jest to proces, którego nie da się powstrzymać. Można jednak zadbać o to, żeby jego efekty były mniej widoczne i pojawiały się jak najpóźniej.

Kremy, balsamy, oliwki

Najważniejsze w pielęgnacji piersi jest ich uelastycznianie. W tym celu należy je odpowiednio nawilżać. Dobrze jest też dbać o krążenie w komórkach. Jak to jednak robić?

Najlepszym sposobem wydają się być masaże z wykorzystaniem różnych kosmetyków. Czasem wystarczy balsam i oliwka dla dzieci. Czasem trzeba sięgnąć po specjalne kosmetyki tworzone w laboratoriach. Przykład?

Choćby kremy zawierające wyciągi z alg, ekstrakty z grzybów shii take i różne witaminy. Można też sięgnąć po balsamy modelujące. Zawarte w nich ekstrakty naturalne nawilżają skórę i poprawiają jej wytrzymałość. W efekcie biust staje się bardziej kształtny.

Przed trzydziestką

Ale uwaga: w różnym wieku należy stosować różne kosmetyki. Pamiętajmy o tym, aby naszym piersiom aplikować taką kurację, która jest im potrzebna. Przed trzydziestką wystarczą wspomniane wcześniej balsamy czy oliwki dla dzieci. Młode piersi są delikatne i trzeba jedynie dbać o to, aby nie zwiotczały.

Warto przy tym zwrócić uwagę na cellulit, który niestety już wtedy może zacząć się pojawiać. Aby temu zapobiec, dobrze jest polewać piersi naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. A potem robić sobie enzymatyczny peeling.

Po czterdziestce zaczynają się problemy

Później jest trudniej. Grawitacja nie zna wyjątków i także piersi muszą się jej poddać. W efekcie, na skutek osłabnięcia włókien kolagenowych, opadają. Na półkę z kosmetykami trafiają więc w okolicach czterdziestki różnego rodzaju sera witaminowe czy napinające maseczki z alg.

Ich zadanie jest proste: mają sprawić, że skóra odzyska wcześniejszą sprężystość i siłę. A kiedy to nie wystarczy? Wówczas można albo pogodzić się z rzeczywistością albo wybrać na zabieg. Lifting może być mniej lub bardziej inwazyjny, jednak zawsze wiąże się z pewnymi niewygodami.

Sześćdziesiątka wymaga dbałości

Po sześćdziesiątce piersi są już zupełnie inne. To dlatego w tym wieku dobrze jest używać kosmetyków ujędrniających. Przydadzą się także produkty, których efektem będzie uelastycznienie skóry. W preparatach powinny znaleźć się takie składniki, jak kwas hialuronowy czy kolagen.

Uwaga: w tym wieku należy dbać także o dekolt i szyję. Skóra na piersiach musi mieć jak najlepsze wsparcie także w innych partiach ciała. Nie zaszkodzi peeling. 

70qE+96lfP+ta7viMBAQA7 Artykuł przygotowany został we współpracy z Cefarm24.pl.