Cera kobiety po 30 roku życia – z jednej strony czujesz się wciąż piękna i młoda, z drugiej jednak Twoja skóra coraz dotkliwiej odczuwa upływający czas. Pielęgnacja cery po 30 roku życia nie jest może przesadnie trudna, ale powinnaś mieć kilka spraw na uwadze…

Problemy cery po 30-tce

Po 30 roku życia największym zmartwieniem będą dla Ciebie zmarszczki mimiczne – zwłaszcza kurze łapki wokół oczu, na bruździe nosowo-wargowej czy pojawiające się linie między brwiami. Przez to Twoja twarz nabiera nieprzyjaznego wyglądu, a rysy się zaostrzają. Do tego Twoja skóra nie jest już tak elastyczna, łatwiej traci wodę, a pękające naczynka spędzą Ci sen z powiek.

Odpowiednie nawilżenie i odżywienie

Podstawą pielęgnacji cery po 30 roku życia jest intensywne nawilżanie i odżywianie skóry. Kremy nawilżające opóźnią dalsze starzenie się skóry, i zadbają o odpowiedni poziom wody.

Twoja skóra potrzebuje także przeciwutleniaczy. Twoimi sprzymierzeńcami w walce o długotrwałą młodość są: witamina E oraz C, które walczą z wolnymi rodnikami. Do tego powinnaś stosować suplementy diety z wyciągami z kory sosny oraz z winogron.

34.00
Eveline BioHyaluron 4D Ultranawilżający Krem na dzień i na noc 30+ 50ml

Przebarwieniom powiedz: nie!

Jeśli do tej pory stosowałaś filtry UV, nie powinnaś mieć jeszcze problemów z przebarwieniami na skórze. Jeśli jednak zaniedbywałaś ochronę przed słońcem, teraz jest odpowiednia pora, by podjąć walkę o jednolity odcień skóry. Kwas glikolowy (tak jak i inne kwasy AHA) głęboko penetruje skórę i pobudza do złuszczania głębokie warstwy naskórka. Poza działaniem złuszczającym, kwas glikolowy rozjaśnia skórę i pomaga w walce z przebarwieniami. Na dodatek reguluje wydzielanie sebum, więc jeśli masz problemy z przetłuszczającą się skórą, to rozwiązanie dla Ciebie.

Walka o oko

Do codziennej pielęgnacji koniecznie włącz zabiegi chroniące delikatną skórę wokół oczu. Retinol to póki co za dużo, ale olej arganowy, wyciąg z winogron, witaminy C i E oraz kwas hialuronowy pomogą Twoje skórze zachować jędrność i zapobiegną powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo olejek arganowy może być stosowany zamiast kremu na noc, jednak tylko dla skóry normalnej i suchej – cera tłusta źle reaguje na olejek arganowy.

Regularne złuszczanie

Warto, byś regularnie złuszczała naskórek. Dobierz sobie peeling dopasowany grubością do swojej cery – ważne, by złuszczał, ale nie podrażniał. Dlatego do skóry odporniejszej – peeling gruboziarnisty, do delikatnej – drobnoziarnisty i enzymatyczny.