Sucha skóra objawia się nieprzyjemnym napięciem, bólem, zaczerwienieniem oraz łuszczeniem się powierzchniowych warstw naskórka. W naszej ofercie mamy kosmetyki o właściwościach nawilżających przeznaczone w szczególności do cery suchej.

Przyczyny suchej skory

Sucha skóra występuje stosunkowo często i szacuje się, że jest przyczyną około 40 proc. konsultacji dermatologicznych. U wielu osób sucha skóra jest wynikiem niewłaściwej pielęgnacji. Na pierwszy plan wysuwa się stosowanie wysuszających mydeł, noszenie szorstkich ubrań, zaniedbywanie pielęgnacji i branie długich, gorących kąpieli, a także procesy związane ze starzeniem się. W wyniku działania niekorzystnych czynników skóra zostaje pozbawiona warstwy ochronnej lipidów, a stąd tylko krok do podrażnień i zaczerwienienia. Czasami na wysuszanie się skóry mogą wpływać też poparzenia słoneczne i nadmierne opalanie, dlatego należy nawilżać skórę przed i po nadmiernej ekspozycji na słońce. Istotny jest także dobór kosmetyków. Osoby z suchą cerą nie powinny stosować środków perfumowanych i zawierających alkohol.

Higiena

Bardzo ważną role w pielęgnacji cery suchej odgrywa odpowiednia higiena. Należy brać kąpiel, która trwa nie dłużej niż 5-10 minut, używać nawilżającego mydła lub specjalnych kosmetyków do cery suchej, miękkiego ręcznika oraz nie drapać się, nawet przy swędzeniu skóry. Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów-najlepiej ponad 1,5 litra dziennie niegazowanej wody mineralnej.  Do pielęgnacji należy wybierać kosmetyki przeznaczone do cery suchej. ILI TONIK dobrze nadaje się do cery suchej, delikatnie oczyszcza skórę nie podrażniając jej. Zawiera on m. in. rybozę, naturalny cukier, który usprawnia oddychanie komórkowe i przeciwdziała tzw. zmęczeniu cery. Wiele naturalnych składników o działaniu intensywnie nawilżającym zawiera R-COCTAIL, intensywne serum regenerująco-odbudowujące. Należą do nich m.in aloes i wyciąg z mimozy, który zmniejsza zaczerwienienie i obrzęki.

Sucha skóra często spowodowana jest błędami w higienie lub pielęgnacji i zmiana nawyków oraz użycie kosmetyków do nawilżania może znacznie zredukować ten problem.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Nanili