Wielu z nas cerę trądzikową kojarzy jedynie z wiekiem dojrzewania. Nie jest to całkowicie błędne myślenie jednak musimy pamiętać, iż znamy wiele rodzajów tego schorzenia skórnego i może ono pojawić się u nas właściwie w każdym wieku. Za najpopularniejszą formę skóry trądzikowej uznaje się trądzik młodzieńczy – łojotokowy. Jego wystąpienie ma miejsce najczęściej u młodzieży w czasie dojrzewania gdy w organizmie zachodzi szereg zmian hormonalnych. Jednocześnie zaznaczyć należy iż zmiany o takim charakterze występują u osób z cerą tłustą bądź mieszaną.

Gdzie szukać pomocy?

Wiele odmian trądziku poza prawidłowymi działaniami pielęgnacyjnymi wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jeśli zmiany na skórze nie ustępują warto udać się do dermatologa i rozpocząć odpowiednią terapię. W wielu przypadkach na pewnym etapie zaleca się połączenie działań lekarza i kosmetyczki/ kosmetologa, daje to możliwość uzyskania, w znacznie krótszym czasie lepszy rezultatów. Dodatkowo specjaliści nauczą nas, jak dbać o skórę aby chronić się przed nawrotami.

Czy trądzik to wyrok?

Pośród młodzieży często panuje takie przekonanie, że przecież i tak nic nie da się z tym zrobić i będę źle wyglądać. Nic bardziej mylnego. Trądzik można skutecznie leczyć i cieszyć się po pewnym czasie piękną skórą. Wymaga to jednak konsekwencji i skrupulatnego stosowania się do zaleceń. Dotyczą one najczęściej kilku sfer naszego życia – diety, ruchu oraz odpowiedniego leczenia i pielęgnacji skóry.

Ekologia w walce z trądzikiem

Naturalne rozwiązania znajdują zastosowanie również jako broń przeciwko trądzikowi. Dawniej do jego zwalczania wykorzystywało się głównie zioła, przygotowywane z nich maseczki, napary, ale także inne substancje jak owoce czy  warzywa. Dziś wyraźny staje się trend powrotu do natury, coraz więcej z nas chce żyć zdrowo i dbać o siebie w zgodzie z tym co ekologiczne. Biorąc pod uwagę wszechobecne zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki środowiskowe, które oddziałują na nas, w naszym otoczeniu każdego kolejnego dnia, lekarze i fachowcy z branży powiązanej z urodą chętnie przyklaskują tej rozwijającej się coraz prężniej modzie.

Siła serum w walce z trądzikiem

Serum to kosmetyk zawierający wysokie stężenie substancji, które dobroczynnie oddziałują na naszą skórę i pomagają w zwalczeniu konkretnego problemu. Skoncentrowana siła działania sprawia, że potrzebujemy do jednej aplikacji niewielkiej ilości preparatu, który i tak bardzo silnie działa. Jeśli zależy nam na połączeniu możliwości serum oraz naturalnych, ekologicznych składników to pozycją godną naszej uwagi jest antytrądzikowe serum SEVOLIUM.

Jest to kosmetyk, którego przygotowanie oparte zostało na naturalnych składnikach. Jego receptura wolna jest od sztucznych barwników, substancji zapachowych, parabenów, sylikonów czy emulgatorów PEG. Wykorzystanie jego możliwości to z pewnością naturalny wybór, który koncentruje w sobie ogromne możliwości bio- składników.

Czym wyróżnia się skład SEVOLIUM?

Jednym z najważniejszych jego elementów jest brak składników szkodliwych dla naszej skóry. Oprócz tego na szczególną uwagę zasługują następujące substancje:

  • Nanozłoto – jest to składnik powszechnie stosowany w kosmetykach z przeznaczeniem dla skóry trądzikowej, przy wysypkach oraz w pielęgnacji ropni i liszajów. Powoduje stymulowanie oczyszczania organizmu poprzez skórę, dodatkowo pobudza syntezę kolagenu, co powoduje rozpoczęcie procesu rekonstrukcji tkanki skórnej.
  • Wyciągi z kory i liści wierzby – wykazują działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne i ściągające, uszczelniają naczynia włosowate i zapobiegają nadmiernej krzepliwości krwi.
  • Ekstrakt z lukrecji – ma działanie łagodzące, które wykorzystywane jest w niwelowaniu stanów zapalnych, oraz przeciwtrądzikowe oparte na regulacji wydzielania sebum.
  • Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego – ma działanie ściągające i łagodzące stany zapalne, uszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, ma działanie przeciwwysiękowe.
  • Ekstrakt z nagietka – ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza regenerację szorstkiej, zniszczonej, podrażnionej, pękającej i wrażliwej skóry, chroni przed stanami zapalnymi, działa bakteriobójczo i leczniczo.
  • Wyciąg z drożdży – przyspiesza produkcje nowej, zdrowej tkanki, działa kojąco, nawilża.
  • Miedź – zapobiega niszczeniu kolagenu i tworzeniu się blizn potrądzikowych.
  • Cynk – reguluje wydzielanie sebum, zapobiega nadmiernej produkcji łoju, wysusza, działa antybakteryjnie i ściągająco, działa hamująco na rozrost bakterii, które odpowiedzialne są za rozwój trądziku oraz powstawanie stanów zapalnych.

Jak stosuje się serum SEVOLIUM?

Preparat jest łatwy do stosowania w zaciszu własnej łazienki, naturalny, a jednocześnie ekskluzywny. Wystarczy dwa razy dziennie, rano oraz na wieczór nakładać serum SEVOLIUM na skórę. Powinna ona zostać wcześniej oczyszczona i osuszona. Zalecane jest omijanie miejsc gdzie występują uszkodzenia naskórka, gdyż może pojawić się podrażnienie.

Serum SEVOLIUM jest kosmetykiem łatwym w codziennym stosowaniu przeznaczonym dla klientów wymagających, którzy oczekują wymiernych efektów ze wykorzystywanych terapii, a jednocześnie na codzienną pielęgnację nie dysponują zbyt wielką ilością czasu.

Jest to preparat warty przetestowania i sprawdzenia skuteczności na własnej skórze, jeśli borykamy się z problemami trądziku. Cera trądzikowa wymaga wzmożonej i skrupulatnej pielęgnacji, decydując się na serum SEVOLIUM wybieramy naturalną, ekologiczna drogę do uzyskania pięknej i nieskazitelnej skóry, do jakiej dążymy.

Czytaj więcej na stronie producenta: http://pl.sevolium.com/

sevolium 5