Skóra mężczyzn jest mocniejsza i silniejsza od skóry kobiet. Golenie zarostu jednak czyni cerę podatną na reakcje alergiczne, podrażnienia i podatność na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Z tego też względu o cerę należy dokładnie zadbać. Zapoznaj się z codzienną pielęgnacją skóry twarzy mężczyzn z zastosowaniem kosmetyków L’Oreal Paris z serii Men Expert!

Kilka słów o cerze mężczyzn

Skóra mężczyzn zbudowana jest z trzech podstawowych struktur (skóra właściwa, tkanka podskórna, naskórek) i znajdujących się między nimi warstw. Funkcje każdej z nich oraz procesy zachodzące we wnętrzu skóry uwarunkowane są szczególnie testosteronem, czyli męskim hormonem. Jedną z ważniejszych struktur skóry jest naskórek oraz znajdujący się na nim płaszcz hydro-lipidowy. Odpowiada on za ochronę przed zewnętrznymi szkodliwymi czynnikami oraz umożliwia wykorzystanie dostarczanej wody. Ważne jest, aby zadbać o jego zdrową kondycję, gdyż jego naruszenie skutkuje ogólnym pogorszeniem się stanu cery i jej nadwrażliwością.

Co wziąć pod uwagę, pielęgnując twarz?

Pielęgnacja skóry tylko wtedy będzie skuteczna i bezpieczna, gdy spełni wszystkie, a przynajmniej większość wymagań skóry. Jej potrzeby poznasz, gdy będziesz znał cechy charakterystyczne cery. Otóż jest ona gruba, zawiera dużo kolagenu, dzięki czemu jest jędrna i sprężysta. Dodatkowo u mężczyzn znacznie później pojawiają się zmarszczki, jednak gdy już są obecne, to znacznie głębokie. W skórze u mężczyzn znajduje się również duża ilość gruczołów łojowych, a co za tym idzie cera jest dość tłusta. Z jednej strony to wada, a z drugiej zaleta, ponieważ skóra jest odporna na wysuszenie. Jest jeszcze jedna charakterystyczna cecha skóry mężczyzn, związana jest z goleniem zarostu. Czynność ta jako podstawowe działanie pielęgnacyjne znacznie podrażnia, co w głównej mierze należy uwzględnić podczas codziennego rytuału dbania o skórę mężczyzn. Pamiętaj, że prawidłowa troska powinna być połączeniem kosmetyków i wykonywanych czynności. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak dbać o cerę oraz poznasz kosmetyki do pielęgnacji twarzy L’Oreal Paris.

Kosmetyki i pielęgnacja skóry mężczyzn

  1. Rano tuż po przebudzeniu dokładnie oczyść twarz. Zwykła woda z kranu może nie wystarczyć i na dłuższą metę podrażnić skórę. Zastosuj zatem np. Żel Peeling Pure Power. Kosmetyk ten to połączenie myjącego żelu oraz peelingu, który skutecznie wyeliminuje zaskórniki.
  2. Na oczyszczoną i osuszoną skórę koniecznie zaaplikuj dobry krem nawilżający, który zapewni cerze ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (słońcem, zanieczyszczeniami) oraz zapewni odpowiedni poziom nawilżenia. W ofercie marki L’Oreal Paris znajdziesz wiele różnorodnych kremów – intensywnie nawilżające, przeciw zmęczeniu, starzeniu, a nawet na pierwsze zmarszczki. Każdy z tych kremów został opracowany na bazie drogocennych składników, które nie uczulają i są bezpieczne również dla skóry wrażliwej lub podrażnionej.
  3. Jeśli borykasz się z trądzikiem lub Twoja cera w inny sposób jest problematyczna zadbaj o systematyczne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń. L’Oreal Paris oferuje Magnetyczny węgiel Hydra Energetic X-Treme, który eliminuje sebum i toksyny, zapewnia skórze świeżość, zamyka pory i jest gwarancją matowej cery.
  4. Na problem ze świeceniem się skóry bardzo dobry jest Hydra Energetic Aqua-Gel.
  5. Nie zapomnij również o łagodzącym podrażnienia żelu myjącym – Hydra Sensitive. Delikatnie, ale skutecznie oczyszcza on skórę, koi i łagodzi podrażnienia oraz zapobiega ich powstawaniu, a także wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Produkt ten doskonale nadaje się do stosowania w dniu golenia zarostu.