Przy nietrzymaniu moczu bardzo ważne jest odpowiednie dobranie rodzaju pomocniczych środków higienicznych, tak by zapewniały one maksymalną ochronę, a jednocześnie były komfortowe i wygodne. Podpowiadamy, czym różnią się pieluchomajtki dla dorosłych, pampersy oraz majtki chłonne i kiedy zdecydować się na dany rodzaj ochrony.

Czym różnią się pieluchomajtki dla dorosłych, pampersy i majtki chłonne?

Przede wszystkim należy podkreślić, że nietrzymanie moczu ma różne postacie i może mieć różne stopnie nasilenia – od lekkiego, a nawet kropelkowego, do bardzo ciężkiej postaci nietrzymania moczu, gdy dochodzi do mimowolnego opróżnienia pęcherza.

Pieluchomajtki dla dorosłych, pampersy i majtki chłonne różnią się przede wszystkim stopniem chłonności wkładu. Najbardziej chłonne są pampersy i pieluchy dla dorosłych. Ten rodzaj zabezpieczenia przeznaczony jest dla osób z ciężką i bardzo ciężką postacią nietrzymania moczu, także dla pacjentów leżących. Są odpowiednią ochroną na noc, łatwo je też zakładać i zdejmować, nawet gdy pacjent nie jest w stanie w tym pomóc. Produkty TENA mają też zewnętrzny wskaźnik wilgotności, który jest bardzo przydatny w przypadku pacjentów, którzy sami nie mogą zasygnalizować konieczności wymiany pieluchy.

Pieluchomajtki dla dorosłych przeznaczone są dla osób ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu. Można w nich chodzić, ale będą nieco odznaczały się pod ubraniem, z uwagi na ich wkład chłonny. Łatwo je zakładać i zdejmować – mają specjalny pas z rzepami.

Majtki chłonne są odpowiednie dla osób ze średnim i lekkim nietrzymaniem moczu. Nie różnią się grubością od zwykłej bielizny, są zatem bardzo dyskretne.

Wszystkie produkty TENA na nietrzymanie moczu mają najwyższej jakości systemy zabezpieczające przed przeciekaniem i przykrym zapachem, wybór odpowiedniego zależy zatem jedynie od stopnia nasilenia dolegliwości.

Rozmiar ma znaczenie, czyli jak dobrze wybrać pieluchomajtki dla dorosłych

Bardzo ważną sprawą zarówno w przypadku pieluchomajtek dla dorosłych, jak i pampersów czy majtek chłonnych jest dobranie rozmiaru odpowiedniego dla danej osoby. Pieluchomajtki dla dorosłych wybieramy, kierując się rozmiarem noszonej bielizny – mają one podobne oznaczenia: od XS do XL. Pieluchomajtki nie powinny być ani za ciasne, ani zbyt luźne. Za małe pieluchomajtki dla dorosłych będą powodować ucisk, a ich wkład chłonny może okazać się niewystarczający. Za duże pieluchomajtki także nie spełnią swojego zadania, ponieważ będą się przemieszczać, przez co mocz może wyciekać po bokach. Utrzymanie skóry okolic intymnych w czystości jest zaś bardzo ważne, ponieważ długotrwały kontakt z moczem będzie powodować podrażnienia, a nawet stany zapalne. Może też dodatkowo nasilać dolegliwość nietrzymania moczu, gdyż wilgoć i wychłodzenie sprzyjają nadkażeniom dróg moczowych. Warto też wybierać pieluchomajtki renomowanych producentów, jak TENA, gwarantujące maksymalną ochronę i przyjazne dla skóry, oddychające i delikatne materiały oraz doskonałe zabezpieczenie przed przykrym zapachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj