Problem z podróbkami luksusowych produktów, które coraz częściej trafiają na światowe rynki, stawia pytanie o to, jak ustrzec się ich zakupu. Skąd mamy mieć gwarancję, że produkt jest oryginalny? Bo jeśli zależy nam na prawdziwej autentyczności produktów, przez które przemawia wieloletnia tradycja i nieskazitelna jakość, nie zgodzimy się na ich falsyfikaty. Pytanie to, szczególnie ważne, wydaje się w kontekście polskiego rynku mody, gdzie produkty luksusowe nie są powszechnie dostępne, a ich zakup przez różne zagraniczne serwisy z takim ryzykiem się wiąże. Dziś odpowiedź na te dylematy udziela PierreRiu.pl – platforma sprzedażowa, działająca na terenie całej Unii Europejskiej, która oferując produkty z najbardziej luksusowych domów mody, doskonale rozumie oczekiwania klientów w stosunku do najwyższej ich jakości.

Memorandum of Understanding – na straży autentyczności

Marka PierreRiu.pl 1 kwietnia 2014 roku stała się oficjalnie sygnatariuszem Memorandum of Understanding – europejskiego porozumienia zawartego w ramach Komisji Europejskiej, które nakłada obowiązek dbania o jakość oraz autentyczność produktów sprzedawanych za pośrednictwem platformy. Memorandum jest jednocześnie ważnym krokiem w stronę skutecznej walki z podróbkami. Jak wpływa ono na działalność platformy? Jej eksperci zyskują dostęp do szkoleń i warsztatów, podczas których uczą się jak rozpoznawać podróbki. Dzięki temu możliwe staje się wyeliminowanie wszelkich prób ich wprowadzenia do serwisu.

Bo luksus nie uznaje kompromisów

A wszystko z myślą o klientach i użytkownikach serwisu, którzy cenią luksus i szanują tradycję i dorobek domów mody. Jeśli chcą kupić najwygodniejsze buty na świecie, to sięgają po Jimmy Choo­ – symbol klasycznych fasonów przeplatanych najnowszymi trendami i niebanalną formą, czy sneakersy z wbudowanym koturnem od Isabel Marant. A jeśli uwielbiają subtelność jedwabiu, czy naturalność zamszu i skóry, szukają inspiracji u mistrza tych materiałów- Hermès’a.

Produkty tych marek, a także wielu innych domów mody, dokładnie sprawdzone pod kątem ich autentyczności, oferuje nam dzisiaj PierreRiu.pl – platforma za pomocą której możemy je kupić, a także sprzedać, jeśli bezużytecznie leżą nam w szafie, lub mają małą rotację w naszym butiku. Wprowadzenie produktu do systemu odbywa się poprzez stronę internetową i to za jej pośrednictwem dokonuje się transakcja. Ocena pod kątem autentyczności produktu spoczywa na barkach ekspertów, którzy wystawiając jej certyfikat gwarantują klientowi, że sięga po luksus nieuznający żadnych kompromisów.