Pozytywne nastawienie jest niezwykle ważne w życiu. Niektórzy uważają, że to klucz do szczęścia w każdej dziedzinie. Jeśli jesteśmy optymistami, łatwiej nam będzie podejmować nowe wyzwania i łatwiej też poradzimy sobie z ewentualnymi porażkami. Co jednak zrobić, by każdego dnia pamiętać o dobrym nastawieniu? Pomocny okaże się motywacyjny plakat.

Ten rodzaj ściennej dekoracji cieszy się bardzo dużą popularnością i trudno się dziwić. Zalet ma naprawdę wiele. Nie tylko ozdobi w mgnieniu oka pokój, ale także poprawi nam humor, pozytywnie nastroi, a nawet zachęci do działania. To znakomity dowód na to, że odpowiednio urządzone wnętrze ważne jest nie tylko ze względów estetycznych. Jeśli pojawią się w nim pogodne akcenty, nasze codzienne życie zmieni się na lepsze.

Można więc śmiało powiedzieć, że plakat motywacyjny to nie tylko sposób na nową aranżacje wnętrza, ale także przepis na naszą metamorfozę!

Salon, który świetnie nastraja

Dla wielu z nas pokój dzienny jest najważniejszym miejscem w domu, bo to tutaj spędzamy najwięcej czasu – przy dobrej książce, z rodziną czy przyjaciółmi. Właśnie dlatego warto zadbać o tym, by miejsce to prezentowało się pięknie i jak najlepiej nam służyło. Jakie zadanie tutaj będzie pełnić motywacyjny plakat? Postawiliśmy na takie cytaty, które będą nas zachęcać do tego, by robić coś dobrego. Społeczna izolacja, która z powodu pandemii towarzyszyła nam przez większą część zeszłego roku, sprawiła, że doceniliśmy jak ważni w naszym życiu są inni ludzie.

Cytaty, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, to: „Make something good every day” lub „Be the reason someone smiles today”. Przesłanie jest niezwykle proste, a jednocześnie bardzo ważne i wartościowe. Zawieśmy taki plakat w miejscu, które jest najlepiej widoczne w naszym salonie.

Biuro pełne motywacji

plakat motywacja biuro

https://redro.pl/plakaty/tematy/motywacyjne/

Wielu z nas biuro zastąpiło domowym zaciszem. Praca zdalna spowodowała, że musieliśmy przystosować zwykły pokój, by jak najlepiej nam służył do wykonywania służbowych obowiązków. Biurko, wygodne krzesło, półki na niezbędne dokumenty – to tylko kilka najistotniejszych elementów, jakich nie może tu zabraknąć. Warto jednak zadbać także o to, by przestrzeń ta prezentowała się efektownie i zachęcała nas do pracy. W firmie mamy ograniczone możliwości dekorowania przestrzeni. We własnym domu ogranicza nas tylko fantazja! Nasz wybór padł więc na plakat motywacyjny do biura, który będzie nam pomagał w zmaganiu się z trudnymi zadaniami.

„Mondays are for fresh starts” lub „Don’t stop until you’re proud” to przykład tylko dwóch cytatów ze znacznie szerszego wachlarza możliwości. Świetny napis, który sprawdzi się w każdym domowym biurze, to także: „Work hard, dream big, never give up!” Takie hasło z pewnością zmotywuje nas do działania!

Kuchnia, która dba o Ciebie

Plakat to świetny sposób, by w mgnieniu oka odświeżyć wygląd kuchni. Może pojawić się jednak pytanie, jaką rolę w tym pomieszczeniu ma pełnić motywacyjny napis. Odpowiedź jest prostsza, niż się wydaje! Wielu z nas żyje bardzo szybko. Przekłada się to nie tylko na jedzenie w biegu, ale także na spożywanie produktów typu fast food, które odznaczają się niską jakością. By temu zapobiec lub chociaż w pewnym stopniu zmienić nasze nawyki żywieniowe, zawieśmy w kuchni minimalistyczny w wyrazie plakat z prostym hasłem: „Take care of your body”. Tylko tyle i aż tyle.

plakat motywacja jadalnia

Takie przesłanie utrwalone uniwersalną czcionką sprawdzi się w praktycznie każdym wystroju kuchni – i nowoczesnym, i tradycyjnym, i utrzymanym w style eko. Jeśli potraktujemy to przesłanie poważnie i zmotywujemy się do lepszej diety, szybko przekonamy się, że taki plakat zmienił nie tylko wygląd kuchni, ale i nasze fizyczne samopoczucie.

Sypialnia na dzień dobry

plakat motywacja sypialnia

https://redro.pl/plakaty/

Sypialnia kojarzy nam się prawdopodobnie z wieczornym wypoczynkiem po długim i ciężkim dniu. Tymczasem jest to miejsce, w którym nie tylko kończymy dzień, ale i zaczynamy każdy kolejny. Dlatego tak istotne jest, by budząc się, towarzyszyła nam naprawdę pogodna atmosfera. Tych kilka chwil po obudzeniu się może zaważyć na tym, w jakim humorze upłyną nam kolejne godziny. Tym, co zagwarantuje nam doskonały poranek, jest plakat z optymistycznym hasłem! Jakim? Postawmy na uśmiech.

„Start your day with a smile” lub  „A smile is the prettiest thing you can wear” to przepis na to, by rozbudzić w sobie pozytywne nastawienie zanim jeszcze zdążymy zaparzyć swoją ulubioną kawę. Taki plakat może stać się także częścią gallery wall, do której dodamy na przykład pozytywnie nastrajające nas pejzaże.

Pozytywny pokój dziecka

Ostatnia przygotowana przez nas propozycja dotyczy ozdobienia dziecięcego pokoju. Do czego można motywować szkraby? Niektórzy powiedzą, że do nauki, zwłaszcza, gdy ich dziecko spędza dużo czasu grając na komputerze czy laptopie. My jednak chcieliśmy zwrócić uwagę na coś innego. Niech plakaty motywacyjne dla dzieci zachęcają je do wyjścia z domu, zostawienia elektronicznych gadżetów i pobawienia się na świeżym powietrzu, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Wzór z napisem: „Adventure is out there” ozdobiony górami i uśmiechniętym słonkiem to strzał w dziesiątkę. Plakat to jednak dopiero początek. By zmotywować dziecko do zmiany trybu życiu, musi mieć także zachętę od swoich rodziców. Pamiętajmy o tym!

plakat motywacja dziecieca

Motywacyjny plakat stanie się znakomitym towarzyszem naszej codzienności. Zdobiąc salon, sypialnię czy kuchnię, zachęci nas jednocześnie do tego, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Taką ścienną dekorację naprawdę warto zawiesić na swojej ścianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj