Płaszcz to rodzaj wierzchniego okrycia ciała. Płaszcz jest nieodzowny elementem garderoby. Z reguły po płaszcz sięgamy w okresie jesienno-zimowym bądź wiosennym. Wybór płaszczy jest ogromny: trencze, w stylu męskim, przeciwdeszczowe, militarne z pagonami. Wybierając je kieruj się przede wszystkim tym, aby było ci ciepło. Jednakże komfort noszenia i zachowanie ciepła możesz połączyć z modnym wyglądem.

W nadchodzącym sezonie modne będą płaszcze w kratę

W sezonie jesień/zima 2013/2014 sporą popularnością będą cieszyć się płaszcze w kratę. Oprócz tych w kolorową szachownicę modne będą również te z eleganckim czarno-białym wzorem. Czarno-biała krata zarówno ta drobniutka jak i ta w dużą szachownicę będzie sezonowym must have. Bez wątpienia to tego trendu przyczynili się światowi projektanci tj: Tommy Hilfiger, Dolce&Gabbana, Rachel Zoe oraz Versace, prezentując płaszcze z modnym deseniem w najnowszych kolekcjach na jesień i zimę tego roku.

Modne będą płaszcze oversize

Ten sezon bez wątpienia będzie należał do obszernych płaszczy typu oversize. Trend ten wprowadziła Stella McCartney kilka sezonów temu i nadal pozostaje on niewątpliwym hitem. Oprócz obszernych i luźnych płaszczy znaleźć możesz również klasyczne wzory. Płaszcze dwurzędowe oraz płaszcze z szerokim kołnierzem również zajęły bardzo silną modową pozycję.

Jesienią oraz zimą płaszcz stanowi najważniejszą część twojej garderoby. Spraw, aby był dobrze dopasowany do twojej sylwetki. Tylko wtedy będziesz idealnie wyglądać. Nie wybieraj danego fasonu płaszcza tylko dlatego, ze jest modny. Płaszcz przede wszystkim powinien idealnie leżeć na twojej sylwetce.