Podkład to podstawowy kosmetyk makijażu. Nakładasz go, by wygładzić cerę i zakryć jej niedoskonałości. Kosmetyk ten także pielęgnuje i nawilża skórę. Podczas kupna podkładu weź pod uwagę 2 elementy: typ swojej cery oraz jej najczęstsze problemy.

Rodzaje podkładów:

 • Nawilżające
  Zalecane dla cery suchej, szorstkiej, napiętej i wrażliwej. Podkłady nawilżające zawierają składniki, które pomagają utrzymać właściwy poziom nawilżenia, bogate są w naturalne wyciągi roślinne i dodatkowo chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
 • Rozświetlające
  Ten podkład przeznaczony jest dla cery poszarzałej i zmęczonej. Używając takiego podkładu Twoja buzia będzie bardziej promienna, pełna blasku, a zaczerwienienia, plamy, cienie i worki pod oczami wydawać się będą jaśniejsze. Unikaj rozświetlającego podkładu, jeśli Twoja skóra jest tłusta – świecące drobinki uwydatniają rozszerzone pory.
 • Matujące
  Jeśli masz cerę tłustą i mieszaną potrzebujesz podkładu, który zadziała jak bibułka – wchłonie nadmiar sebum i ograniczy jego wydzielanie. Nie obawiaj się, że zatka pory. Podkłady matujące zawierają dużo witamin i składników o działaniu nawilżającym, nie mają w składzie olejów (oil -free). Zapewniają skórze matowy wygląd przez wiele godzin.
 • Liftingujące
  Ten rodzaj podkładu przeznaczony jest do cery dojrzałej, ze zmarszczkami. Podkłady liftingujące mają składniki pielęgnujące skórę (np. retinol, witaminy) i ochronne z filtrami przeciwsłonecznymi. Ten rodzaj podkładu ma właściwości napinające i ujędrniające skórę, dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu.
 • Kryjące
  Przeznaczone dla osób z problemem trądziku, cery z rozszerzonymi naczynkami, przebarwieniami czy bliznami. Podkład taki zawiera dużo pigmentu, który tuszuje wszystkie niedoskonałości. Trzeba go umiejętnie nałożyć, ponieważ zbyt duża ilość kryjącego podkładu nie tylko nie zakryje niedoskonałości, ale wręcz je uwypukli i stworzy nienaturalny efekt maski.