Kremy z filtrami przeciwsłonecznymi stają się coraz popularniejszymi kosmetykami. Trafiają one do naszych kosmetyczek nie tylko latem, ale i w pozostałe pory roku. Dzieje się tak za sprawą zwiększającej się świadomości szkodliwego wpływu promieni UVA na stan skóry. Promienie słoneczne mogą bowiem przyczynić się nie tylko do obniżenia atrakcyjności urody, ale także poważnych chorób skóry. Aplikowanie kremu z filtrem UV bywa jednak problematyczne, szczególnie u kobiet wykonujących codzienny makijaż. W związku z tym firmy kosmetyczne coraz częściej proponują podkłady zawierające blokery promieni UVA. Jak i czy podkłady z filtrem UV działają?

Kiedy stosować kosmetyki z filtrem UV?

Promienie słoneczne na naszą skórę działają przez cały rok. Niestety nie jest to korzystne oddziaływanie. Nawet jesienią i zimą, kiedy są słabsze, mogą poczynić spore szkody. Pod ich wpływem na cerze i ciele pojawić mogą się przebarwienia, piegi, zmiany naczyniowe, a także może nastąpić zaostrzenie trądziku różowatego. Promieniowanie słoneczne może także przyczynić się do występowania raka skóry.  To, dlatego po kosmetyki z filtrem należy sięgać przez cały rok.

pexels karolina grabowska 4735895

Zgodnie z zaleceniami dermatologów powinny one być nakładane zawsze na ok. 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Zalecana dawka dla osób dorosłych to 2mg produkty z filtrem na każdy cm2 skóry. Kremy chroniące przed promieniowaniem słonecznym należy nakładać nie tylko na twarz, ale i na szyje (ok. 2,5 ml, pół łyżeczki).

Jakie kosmetyki przeciwsłoneczne stosować?

W drogeriach i aptekach nie brakuje kosmetyków chroniących przed promieniowaniem UV. Tradycyjne przyjmują formę kremów do opalania. Coraz częściej jednak spotkać można się z kolorowymi kosmetykami z blokerami UV. Przykładem takich jest podkład do twarzy dostępny na perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-podklady. Mogą one zawierać filtry o różnej wysokości od 10 do 50 SFP. Świetnie spisują się one zarówno latem, jak i jesienią oraz zimą. Dzięki temu, że chronią cerę przed promieniami UV, wolniej się ona starzeje, rzadziej pojawiają się na niej przebarwienia, mniej jest ona wysuszona.

pexels bka photos 9375731

Jak nakładać podkład z filtrem UV?

Podkład z filtrem UV nie różni się konsystencją czy sposobem nakładania od tego, który nie posiada blokerów. Bez problemu można go więc aplikować tej sam sposób. Możesz nanieść go bezpośrednio na cerę, na bazę pod makijaż lub zastosować pod niego dodatkową ochronę w postaci kremu UV do twarzy. Podkład na cerze będzie zachowywał się identycznie co tradycyjny fluid. Ukryje niedoskonałości i podkreśli urodę, a jednocześnie ochroni. Podkład do twarzy z filtrem UV możesz stosować na co dzień. Jeśli dodatkowo chcesz zadbać o cerę, wybieraj ten o właściwościach nawilżających, łagodzących, pielęgnacyjnych i rozjaśniających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj