Z hasłami „pielęgnacja skóry” i „zabiegi przeciwstarzeniowe” kojarzy się przede wszystkim dbanie o okolice twarzy. To właśnie w tym obszarze ciała pojawiają się często nieestetyczne zmiany, które dodają nam lat i obniżają naszą samoocenę. Jednak w przypadku wielu osób nie tylko te okolice wymagają większej uwagi. Problemy skórne mogą też wystąpić w innych obszarach ciała, np. na szyi. Jak zlikwidować drugi podbródek i inne niedoskonałości w tych okolicach?

Z czego wynikają problemy skórne na szyi?

Problemy skórne na szyi to nie tylko zmarszczki. Wiele osób boryka się również z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub utratą jędrności w tych okolicach (zwiotczeniem skóry). Nieestetyczne zmiany, nazywane często podwójnym podbródkiem, występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Co ciekawe, ich pojawienie się nie musi mieć wcale związku z nadwagą czy otyłością. Przyczyną problemu mogą być bowiem geny, a konkretnie – cechy odziedziczone po dziadkach i rodzicach. Ponadto, my sami również mamy wpływ na wystąpienie oraz pogłębienie się tego defektu. Czynnikiem sprzyjającym pojawieniu się podwójnego podbródka może być zarówno garbienie się, jak i spanie na dużej poduszce (z wysoką ułożoną głową). Natomiast w przypadku utraty jędrności skóry w tych okolicach, za niekorzystne zmiany odpowiada często niewłaściwa pielęgnacja domowa (lub w ogóle pominięcie tego obszaru ciała w codziennym dbaniu o urodę).

Proste działania pielęgnacyjne i profilaktyczne

Podwójny podbródek to jeden z problemów skórnych, którym w pierwszej kolejności warto po prostu zapobiegać. Kluczowa jest więc odpowiednia pielęgnacja skóry w tych okolicach. Można do tego używać zarówno specjalistycznych preparatów kosmetycznych, jak i produktów spożywczych, które wykazują właściwości ujędrniające. Ponadto, duże znaczenie ma nawet sposób aplikowania takich specyfików. W ramach pielęgnacji domowej warto nie tylko nakładać wybrany preparat w okolicach szyi, ale także za każdym razem intensywnie go wmasowywać. Powtarzanie tej czynności kilka razy w tygodniu to doskonała profilaktyka i dobry sposób na uniknięcie problemów z podwójnym podbródkiem czy zmarszczkami.

Co jeszcze ma znaczenie? Oprócz działań typowo pielęgnacyjnych, istotne będzie też przestrzeganie kilku prostych zasad, np. pamiętanie o tym, żeby się nie garbić. Ponadto, w codziennym dbaniu o urodę zawsze ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. W wielu przypadkach wygląd skóry odzwierciedla kondycję całego organizmu. A co należy rozumieć przez zdrowy tryb życia? Zarówno lekkostrawną, bogatą w witaminy dietę, jak i ograniczenie używek oraz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

Zabiegi kosmetyczne na podwójny podbródek

Wśród kuracji gabinetowych, które sprawdzają się przy likwidowaniu podwójnego podbródka, dostępne są zarówno zabiegi iniekcyjne (polegające na wstrzyknięciu preparatu kosmetycznego), jak i metody całkowicie bezinwazyjne. W pierwszej grupie warto wymienić m.in. mezoterapię igłową oraz karboksyterapię. Z kolei do drugiej zalicza się np. zabiegi ujędrniające z użyciem fal radiowych.

zabiegi kosmetyczne na podwojny podbrodek

Która ze wspomnianych kuracji jest najskuteczniejsza i pozwoli zredukować podwójny podbródek? Na to pytanie nie ma jednej, idealnej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego, co jest przyczyną powstania omawianej niedoskonałości – nadmiar tkanki tłuszczowej czy zwiotczała skóra. Dopiero ocena problemu, dokonana przez wykwalifikowanego kosmetologa, umożliwi wybór właściwej metody gabinetowej. Co więcej, niekiedy najlepszym rozwiązaniem okazuje się terapia łączona, w ramach której przeprowadzone zostaną różne zabiegi kosmetyczne na podwójny podbródek czy zmarszczki w okolicach szyi.

Artykuł przygotowany we współpracy z kosmetologami QCL.pl.