Strona głównaŻyciePomorska Fundacja "Pies Szuka Domu"

  Pomorska Fundacja „Pies Szuka Domu”

  Świat ludzi od zawsze otoczony jest światem zwierzęcym. Od niepamiętnych czasów, zwierzę towarzyszyło człowiekowi. Ludzie udomowili zwierzęta, tym samym biorąc odpowiedzialność za ich los. Zgodnie z prawem jak i naszą kulturą jesteśmy winni im poszanowanie, aż do ostatnich dni a w przypadku zwierząt gospodarskich godny i humanitarny ubój. Największym i najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies. To on strzeże naszego dobytku, jest ratownikiem w wodzie, na śniegu, w gruzach, to on dodaje otuchy w smutku i chorobie. Wiele psów jest używanych w dogoterapii a ich udział w rehabilitacji znacznie poprawia jej efekty. Pies nie jest stworzeniem samodzielnym a przez to, że człowiek całkowicie go udomowił, pozbawił go umiejętności samodzielnego funkcjonowania.

  Bezdomny pies bez człowieka dziczeje, stwarza zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla otoczenia, może rozmnażać się bez kontroli powiększając tym samym populację niechcianych zwierząt. Często zadajemy sobie pytanie, skąd biorą się bezdomne psy. A może u nas lub u kogoś znajomego pies był niechcianym prezentem pod choinkę i trafił na ulicę? Może kiedy okazało się, że wyjeżdżając na wakacje pies jest balastem i trafił na ulicę? Zgodnie z ustawą z 1 stycznia 2012 roku wszystkie gminy są zobowiązane zajmować się problemem bezdomności zwierząt. Jednak wiele gmin nie jest na to przygotowana pod względem braku odpowiednich placówek, do których powinny trafiać porzucane i niechciane psy. Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu wychodząc na przeciw problemowi powstała i działa od ponad roku z bardzo dużymi sukcesami. Głównym naszym celem jest znajdowanie nowych domów dla bezdomnych zwierząt.

  Adopcja to najlepsze rozwiązanie dla odtrąconego psiaka i jest formą, dzięki której minimalizujemy ilość psów w schroniskach, nie obciążając i tak przepełnionych już placówek. Psy trafiające pod opiekę Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu są umieszczane w hotelach, w których zostają otoczone troskliwą opieką, gdzie dzięki zaangażowaniu opiekunów i wolontariuszy szybko odzyskują nierzadko zaniedbane zdrowie fizyczne a czas spędzony na zabawach i spacerach pozwala choć na chwilę zapomnieć o smutnej przeszłości.

  Pod opiekę Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu przez okres działania trafiło blisko trzystu podopiecznych, dla większości których zostały znalezione nowe domy, a obecnie pod naszą opieką oczekuje na adopcję około dwudziestu podopiecznych. Każdy pies do nowego domu trafia wyposażony w książeczkę zdrowia z aktualnym szczepieniem i odrobaczeniem, a w większości przypadków (jeżeli jest to możliwe i nie było żadnych przeciwwskazań) również wysterylizowany bądź wykastrowany. Działania fundacji w dużej mierze opierają się na pomocy wolontariuszy i miłośników zwierząt, dzięki którym możemy realizować swoje statutowe cele.

  Na stronie internetowej fundacji www.PiesSzukaDomu.pl przedstawione są portrety podopiecznych czekających na nową szansę, opisy szczęśliwych zakończonych psich historii oraz streszczenia z akcji i imprez w których członkowie fundacji brali udział. Istnieje wiele sposobów w jaki możesz pomóc Fundacji oraz realizować jej cele. Od Ciebie zależy jaką formę pomocy wybierzesz. Na nowych właścicieli czeka bardzo dużo psów i jest ich ogromna różnorodność. Jeżeli marzysz o adopcji zwierzaka, lecz nie masz możliwości tego zrobić, możesz zostać wirtualnym opiekunem jednego z naszych podopiecznych. Masz możliwość również zostać tymczasowym schronieniem dla porzuconego psa w roli „Domu tymczasowego”, który sprawuje opiekę nad pupilem do czasu znalezienia stałej rodziny. Jeżeli nie możesz adoptować psa, a chcesz pomóc możesz wpłacić dowolną kwotę na konto. Pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby, jak opłaty za hotel, karmę czy pokrycie kosztów leczenia i transportu naszych zwierząt. Możesz ofiarować fundacji dary w postaci: koców, kołder, misek, smyczy, obroży, posłań, preparatów, karm itp. Jeżeli masz jakieś niepotrzebne akcesoria w domu przekaż je dla naszych psiaków! Za każdą rzecz nasi podopieczni będą wdzięczni.

  Jeśli masz czas, chęci, dobre serce i kochasz psy dołącz do nas i pomagaj razem z nami! W ramach wolontariatu możesz przyjechać do nas i pójść na spacer z psami oraz pomóc przy pracy z nimi. Poszukujemy również osób które pomogą w ogłaszaniu naszych psiaków m.in. na portalach ogłoszeniowych w internecie jak i gazetach. Wszelkiego rodzaju pytania oraz kontakt w sprawie adopcji prosimy kierować na adres e-mail: info@piesszukadomu.pl bądź telefonicznie 606 635 019.

  Pomorska Fundacja
  Pies Szuka Domu
  Sulmin
  83-331 Przyjaźń
  nr konta: 09 1440 1013 0000 0000 1393 3456
  W tytule przelewu koniecznie wpisz DAROWIZNA

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,894ObserwującyObserwuj