Świat ludzi od zawsze otoczony jest światem zwierzęcym. Od niepamiętnych czasów, zwierzę towarzyszyło człowiekowi. Ludzie udomowili zwierzęta, tym samym biorąc odpowiedzialność za ich los. Zgodnie z prawem jak i naszą kulturą jesteśmy winni im poszanowanie, aż do ostatnich dni a w przypadku zwierząt gospodarskich godny i humanitarny ubój. Największym i najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies. To on strzeże naszego dobytku, jest ratownikiem w wodzie, na śniegu, w gruzach, to on dodaje otuchy w smutku i chorobie. Wiele psów jest używanych w dogoterapii a ich udział w rehabilitacji znacznie poprawia jej efekty. Pies nie jest stworzeniem samodzielnym a przez to, że człowiek całkowicie go udomowił, pozbawił go umiejętności samodzielnego funkcjonowania.

Bezdomny pies bez człowieka dziczeje, stwarza zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla otoczenia, może rozmnażać się bez kontroli powiększając tym samym populację niechcianych zwierząt. Często zadajemy sobie pytanie, skąd biorą się bezdomne psy. A może u nas lub u kogoś znajomego pies był niechcianym prezentem pod choinkę i trafił na ulicę? Może kiedy okazało się, że wyjeżdżając na wakacje pies jest balastem i trafił na ulicę? Zgodnie z ustawą z 1 stycznia 2012 roku wszystkie gminy są zobowiązane zajmować się problemem bezdomności zwierząt. Jednak wiele gmin nie jest na to przygotowana pod względem braku odpowiednich placówek, do których powinny trafiać porzucane i niechciane psy. Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu wychodząc na przeciw problemowi powstała i działa od ponad roku z bardzo dużymi sukcesami. Głównym naszym celem jest znajdowanie nowych domów dla bezdomnych zwierząt.

Adopcja to najlepsze rozwiązanie dla odtrąconego psiaka i jest formą, dzięki której minimalizujemy ilość psów w schroniskach, nie obciążając i tak przepełnionych już placówek. Psy trafiające pod opiekę Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu są umieszczane w hotelach, w których zostają otoczone troskliwą opieką, gdzie dzięki zaangażowaniu opiekunów i wolontariuszy szybko odzyskują nierzadko zaniedbane zdrowie fizyczne a czas spędzony na zabawach i spacerach pozwala choć na chwilę zapomnieć o smutnej przeszłości.

Pod opiekę Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu przez okres działania trafiło blisko trzystu podopiecznych, dla większości których zostały znalezione nowe domy, a obecnie pod naszą opieką oczekuje na adopcję około dwudziestu podopiecznych. Każdy pies do nowego domu trafia wyposażony w książeczkę zdrowia z aktualnym szczepieniem i odrobaczeniem, a w większości przypadków (jeżeli jest to możliwe i nie było żadnych przeciwwskazań) również wysterylizowany bądź wykastrowany. Działania fundacji w dużej mierze opierają się na pomocy wolontariuszy i miłośników zwierząt, dzięki którym możemy realizować swoje statutowe cele.

Na stronie internetowej fundacji www.PiesSzukaDomu.pl przedstawione są portrety podopiecznych czekających na nową szansę, opisy szczęśliwych zakończonych psich historii oraz streszczenia z akcji i imprez w których członkowie fundacji brali udział. Istnieje wiele sposobów w jaki możesz pomóc Fundacji oraz realizować jej cele. Od Ciebie zależy jaką formę pomocy wybierzesz. Na nowych właścicieli czeka bardzo dużo psów i jest ich ogromna różnorodność. Jeżeli marzysz o adopcji zwierzaka, lecz nie masz możliwości tego zrobić, możesz zostać wirtualnym opiekunem jednego z naszych podopiecznych. Masz możliwość również zostać tymczasowym schronieniem dla porzuconego psa w roli „Domu tymczasowego”, który sprawuje opiekę nad pupilem do czasu znalezienia stałej rodziny. Jeżeli nie możesz adoptować psa, a chcesz pomóc możesz wpłacić dowolną kwotę na konto. Pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby, jak opłaty za hotel, karmę czy pokrycie kosztów leczenia i transportu naszych zwierząt. Możesz ofiarować fundacji dary w postaci: koców, kołder, misek, smyczy, obroży, posłań, preparatów, karm itp. Jeżeli masz jakieś niepotrzebne akcesoria w domu przekaż je dla naszych psiaków! Za każdą rzecz nasi podopieczni będą wdzięczni.

Jeśli masz czas, chęci, dobre serce i kochasz psy dołącz do nas i pomagaj razem z nami! W ramach wolontariatu możesz przyjechać do nas i pójść na spacer z psami oraz pomóc przy pracy z nimi. Poszukujemy również osób które pomogą w ogłaszaniu naszych psiaków m.in. na portalach ogłoszeniowych w internecie jak i gazetach. Wszelkiego rodzaju pytania oraz kontakt w sprawie adopcji prosimy kierować na adres e-mail: info@piesszukadomu.pl bądź telefonicznie 606 635 019.

Pomorska Fundacja
Pies Szuka Domu
Sulmin
83-331 Przyjaźń
nr konta: 09 1440 1013 0000 0000 1393 3456
W tytule przelewu koniecznie wpisz DAROWIZNA