Czas biegnie nieubłaganie.  W pewnym wieku sprawność ruchowa znacząco się ogranicza. Po pięćdziesiątym roku życia często uskarżają się na dolegliwości bólowe. Obecnie niestety coraz młodsi ludzie miewają problemy bólowe. Przyczynia się do tego siedzący tryb życia, spędzanie wiele godzin przy komputerze. Niestety również Ci, którzy są aktywni nie unikają problemów, podobnie sportowcy. Ból w stawach staje się problemem globalnym.

Są różne tego przyczyny. Niewątpliwie podstawową jest wiek a w związku z tym szybsza utrata kolagenu z tkanki kostnej. Chociaż przyczyny mogą być również inne. Mogą to być niestety popularne choroby zwyrodnieniowe, przeciążenia, które często dotyczą osób otyłych, niestety w młodym wieku. Przeciążenia mogą również powstawać przez siedzący tryb życia i praca za biurkiem.

Niestety zdrowy dla ciała wysiłek fizyczny w sytuacji kiedy jest zbyt intensywny również może powodować problemy ze stawami. Szczególnie narażeni się sportowcy uprawiający bieganie, gdyż powoduje ono duże przeciążenia i niekorzystnie wpływa na stawy. Niestety czasami nawet dobre buty sportowe z amortyzacją nie są w stanie uchronić przed kontuzjami.

Przyczyną dolegliwości bólowych mogą być również przebyte urazy takie jak złamania czy zwichnięcia. Oczywistym jest że najpierw trzeba wyleczyć przyczynę bólu a nie na jego rezultaty. Należy skoncentrować się na źródle. Niestety często stosowane tabletki czy maści jedynie uśmierzają ból, ułatwiając poruszanie się. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu, gdyż dyskomfort będzie nieustannie powracał. To błędne koło- prowadzi co zażywania wyłącznie tabletek przeciwbólowych, co powoduje chwilową ulgę.

kolagen naturalny graphite na stawy

Co więc zatem należy stosować, aby działać u źródła a nie tylko na skutki?

Warto przyjrzeć się kolagenowi. Jest to wręcz idealny środek na problemy ze stawami. Preparaty Lagenko zawierają w swoim składzie kolagen w czystej postaci. Jak powszechnie wiadomo jest on budulcem ludzkich kości i włosów. Niestety naturalne jest, że z wiekiem jego ilość znacząco spada w tkance kostnej. To właśnie może objawiać się trudnościami w poruszaniu się oraz bólami w stawach.

Przez całe życie poddawany jest wymianie. Ten zawarty w kościach jest najtrwalszy. Jego wymiana następuje co rok. Tkankę kostną tworzą włókna kolagenowe, tworzące sieć. W niej to zawieszone są składniki mineralne, będące odpowiedzialne za budowę kości. Ważną rolę kolagenu jest zapewnienie kościom giętkości, jak również wpływ na lepszą amortyzację wstrząsów.

Z wiekiem tracąc kolagen coraz więcej pojawia się ubytków w masie kostnej. Preparat kolagen na stawy ma bezpośredni wypływ na jego uzupełnienie. Ponadto zapobiega on ścieraniu się stawów, które to może prowadzić do całkowitego zdarcia się chrząstki stawowej.

Kolagen na stawy można zamówić na stronie Lagenko.pl. Warto zapoznać się z ofertą firmy Lagenko i zadbać kompleksowo o swoje zdrowie.