Planujesz małe ekscytujące wakacje zimą? W zależności od tego, dokąd planujesz się udać, mamy dla Ciebie kilka ciekawych podpowiedzi. Przeczytaj o odmiennych regionach, zaletach oraz atrakcjach, jakie możesz napotkać w każdym z nich. Zdecyduj, która opcja przekonuje Cię w największym stopniu i zakup ją w korzystnej cenie już teraz. Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróżnym na wakacje zimą.

Propozycja 1: Tajlandia

Nie bez powodu Tajlandia kojarzy się z turkusową wodą i plażami rodem z raju. Jeśli ładna pogoda, słońce na niebie i wysoka temperatura – ale bez przytłaczających, dusznych upałów – to właśnie to, czego oczekujesz po wakacjach zimą, Tajlandia może stanowić dobry wybór. Możesz tu liczyć na niesamowite widoki i liczne zabytki do zwiedzania. Interesują Cię buddyjskie świątynie? A może jesteś zainteresowany zgłębianiem orientalnych kulinariów lub spojrzeniem w oczy „oswojonej dzikiej naturze”?

Przeczytaj artykuł: Wakacje zimą? Jakie kierunki są najczęściej wybierane? i zobacz, dokąd oraz z jakich powodów najchętniej jeżdżą w zimie Polacy.

Propozycja 2: Teneryfa

Dostajesz wypieków na myśl o Wyspach Kanaryjskich? Jako miejsce docelowe wakacji zimą rozważ Teneryfę. Za przyjemność podróży możesz zapłacić nawet o 50% mniej, co stanowi ogromną oszczędność i pozwala więcej zrobić na miejscu. Ładna pogoda umożliwia wygrzewanie się w słońcu i korzystanie z basenów hotelowych (w morzu może być nieco za chłodno). Aktywni nie będą się nudzić – zwiedzą Teneryfę na rowerze lub pieszo. Warto wybrać się do wulkanu El Pico de Teide w Parku Narodowym Teide.

pomyslynawakacjezima3

Propozycja 3: Egipt

Na liście propozycji wakacji zimą zdecydowanie nie mogliśmy pominąć Egiptu. Wciąż jest to kraj przez Polaków uwielbiany i chętnie wybierany. Podbija serca zmarzluchów tym, że przez cały rok jest w nim ciepło. Ucieszą się także oszczędni – ceny w Egipcie nie należą do wygórowanych. Pamiętaj jednak, by skorzystać ze zorganizowanej wycieczki i udać się do sprawdzonego kurortu. Na zimne lepiej dmuchać.

Propozycja 4: Cypr

Miłośnicy starożytności zdecydowanie powinni uważnie przyjrzeć się Cyprowi. To państwo pełne pięknych zabytków, które aż proszą o uwiecznienie na zdjęciu czy nagraniu. Podobnie jak w Egipcie po sezonie ceny są tu niewygórowane, a temperatura wynosi do 20 stopni Celsjusza. Na zwiedzanie warto udać się samochodem, bo można uniknąć deszczu, a przy okazji zobaczyć więcej: górskie klasztory, zagubione wioski, dzikie plaże. Przy słonecznej pogodzie wymień auto na rower.

pomyslynawakacjezima1

Propozycja 5: Madera

Archipelag położony na Oceanie Atlantyckim w pobliżu Portugalii od kilku sezonów cieszy się wysoką popularnością. Warto go odwiedzić zarówno w lecie, gdy jest tam gorąco, jak i na wakacjach zimą, kiedy temperatura waha się między 15 a 20 stopniami Celsjusza i możliwe są opady. Do zwiedzania Madery poleca się wypożyczenie samochodu. Piechurzy z kolei mogą godzinami korzystać z licznych szlaków z widokami zapierającymi dech w piersiach. Archipelag nazywa się wyspą wiecznej wiosny – jest zielony, tętniący życiem, naturalny.