Każdy z nas marzy o tym, żeby pięknie się prezentować i posiadać w szafie odzież od uznanych projektantów. Jednak w stosunku do przeciętnych zarobków w Polsce mamy bardzo drogie ubrania, dlatego mało kogo stać na zakup czegoś ekskluzywnego. Z tego względu trzeba nieco postarać się o to, żeby stać się posiadaczem wyjątkowego odzienia.

Ubrania powinno się kupować na wyprzedażach letnich i zimowych, ponieważ ceny są wtedy najniższe. Towar zazwyczaj jest przeceniony o 50%, a czasami nawet 70%. Letnie obniżki cen zaczynają się pod koniec czerwca, a zimowe w okolicy grudnia. W ciągu roku na zakupy możemy wybrać się do outletów, gdzie można niezależnie od dnia trafić na naprawdę dobrą okazję. W ostatnim czasie, w Polsce powstało dużo takich centrów. Kolejną możliwością na uzyskanie zniżki są zakupy w sklepach internetowych, w których te same towary są tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Popularnością cieszą się także ogólnopolskie portale aukcyjne, a także strony internetowe, na których można sprzedawać, wymieniać i oddawać za darmo ubrania.

Złotą zasadą wyprzedaży jest to, żeby ubrania kupować z renomowanych firm, w których nie możemy pozwolić sobie na zakupy na co dzień. Będziemy mogli się wtedy poczuć wyjątkowo i zakupić ekskluzywne buty, czy sukienki. Trzeba pamiętać o tym, żeby przywiązywać większą uwagę do jakości nabywanych rzeczy. Do luksusowych tkanin należy kaszmir, wigonia, alpaka oraz moher.

Ciężko jednoznacznie wskazać, która marka jest najlepsza. Z łatwością można natomiast wskazać krąg producentów odzieży i obuwia, którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Standardy wprowadzone przez te marki spowodowały, że dziś cieszą się należytą renomą. W takim przypadku kupno produktu z określonym znaczkiem daje nam gwarancję, że będzie on najwyższej jakości.

Zapewne wiele osób zastanawia się, dlaczego ekskluzywne buty mają czasem niebotyczną cenę. Tak naprawdę nie bierze się ona znikąd. Dla przykładu pozyskanie skóry z krokodyla nie jest proste i ograniczony surowiec, będący głównym budulcem buta musi swoje kosztować. Podobnie jest z każdą parą wykonaną ręcznie. Praca w manufakturze daleka jest od pracy w wielkich fabrykach na terenie Azji, gdzie kładzie się nacisk przede wszystkim na ilość. Zrobienie jednej pary może w niektórych przypadkach trwać nawet kilkanaście godzin. W końcu precyzja wymaga czasu i nie sposób z tym stwierdzeniem dyskutować.

Przed kolejnym sezonem zadajemy sobie pytanie, czy chcemy mieć dużo ubrań wątpliwej jakości, czy może kilka z najwyższej półki. Wszystko tak naprawdę zależy od osobistych preferencji, jednakże należy pamiętać, że czasem mniej znaczy tak naprawdę więcej.