Poranne dolegliwości bólowe lokalizowane w okolicy pleców tak naprawdę nie są niczym innym jak bólami kręgosłupa. Nadwyrężany w trakcie codziennych czynności, zaniedbany i zdaje się zapomniany stara się przypomnieć nam o swoim istnieniu i zmusić do podjęcia konkretnych działań zaradczych.

Nasz kręgosłup składający się z 33 do 34 kręgów stanowi bowiem podporę dla całego ciała oraz ochronę dla rdzenia kręgowego. To dzięki niemu możemy się swobodnie poruszać. Niestety dolegliwości bólowe sygnalizują pojawienie się problemu. Ignorowanie ich z czasem może sprawić, że nie będziemy mogli się wyprostować lub wykonywać niektórych czynności. Ostatecznymi konsekwencjami pozostają utrwalające się skrzywienia czy dyskopatia. Zanim do tego dojdzie i zostaniemy zmuszeni do odwiedzenia ortopedy warto więc pomyśleć co można zrobić aby wzmocnić i odciążyć kręgosłup.

Naszym sprzymierzeńcem zawsze pozostaje aktywność ruchowa wzmacniająca naturalny gorset mięśniowy. Konieczne jest także utrzymywanie prostej postawy ciała zarówno podczas chodu jak i siedzenia. Oczywiście należy pamiętać, że siedzący tryb życia zawsze negatywnie wpływa na stan naszego kręgosłupa, w tej pozycji ulega on bowiem największym przeciążeniom. Życie codzienne zdaje się nie ułatwiać nam zadania. Rzadko kto może pozwolić sobie na regularne ćwiczenia lub rezygnację z siedzącej pozycji. Na szczęście nie oznacza to, że jesteśmy skazani na cierpienie. Podczas długich godzin snu również możemy zadbać o kręgosłup. Bez wysiłku pozbędziemy się uporczywych bólów pod warunkiem, że zapewnimy naszemu kręgosłupowi na tyle stabilne wsparcie, iż przyjmie on swą naturalną krzywiznę. Do tego celu potrzebne będzie obiektywne ocenienie jakości jaką wykazują nasze materace.

Jeżeli bowiem sypiamy na zdeformowanych powierzchniach na których ciężko odnaleźć wygodną pozycję, możemy zapomnieć o wzmacnianiu kręgosłupa. Materace posiadające prozdrowotne właściwości powinny równomiernie rozkładać ciężar ciała na całej swej powierzchni, jednocześnie ciesząc elastycznością i sprężystością. Takowe materace z pewnością mogą nam zaoferować liderzy tematyki, którym zaufały już rzesze zadowolonych klientów. Zamiast więc poszukiwać na oślep warto od razu skierować swą uwagę na sprawdzone rozwiązania.

Na pewno nie zawiodą nas materace M&K Foam. W bogatej gamie zróżnicowanych produktów każdy odnajdzie coś dla siebie. Zwolennicy starszych modeli zwrócą uwagę na materace sprężynowe w całkiem nowej odsłonie. Inni natomiast będą woleli przewiewne materace lateksowe. Dla tych, którzy poszukują czegoś naprawdę wyjątkowego powstały natomiast luksusowe materace TEMPUR do niedawna dostępne jedynie dla bogaczy. Z ofertą materacy Tempur można zapoznać się pod adresem Tempur komfortsnu.pl. Końcowy wybór należy tylko do nas, najważniejsze jednak, że zapobiegniemy porannym bólom pleców tym samym chroniąc cenny kręgosłup.