Strona głównaModa i UrodaPostaw na nawilżenie - pielęgnacja skóry suchej

  Postaw na nawilżenie – pielęgnacja skóry suchej

  Odczuwasz podrażnienia skóry, jest ona szorstka w dotyku lub pękająca? Próbujesz walczyć z tym odczuciem, lecz stosowane przez Ciebie metody nie zapewniają długotrwałego efektu? Pielęgnacja skóry to kwestia, której warto poświęcić uwagę. Dbanie o naszą skórę to nie tylko inwestycja w nasz wygląd, aparycje czy atrakcyjność, ale także i zdrowie. Typy skóry są różne od siebie, wymagają też odmiennych działań i produktów, aby zapewnić skórze pełną witalność i zdrowie. Jeśli Twoim typem skóry jest skóra sucha – naszym zdaniem, przede wszystkim, warto postawić na jej odpowiednie nawilżenie.

  Specyfika skóry suchej

  Skóra sucha bywa wymagająca w pielęgnacji. Powodów jej występowania szukać można m.in. w kwestiach genetycznych danej osoby, jej stylu życia, środowisku czy eskpozycji na konkretne czynniki, choroby, zmiany pogody a nawet i może być to związane z występującym stresem. Praca w stresujących warunkach, w biurze ze sztucznym światłem oraz powietrzem o nieodpowiedniej wilgotności może być wyzwaniem. Są to warunki, z którymi mierzą się m.in. osoby ukończyły kurs księgowości i pracują obecnie w branży.

  Warunki pracy, jej zobowiązania oraz ekspozycja środowiskowa bywają różne i często, trudne do zmiany. Dlatego też nasze działania pielęgnacyjne powinny uwzględniać to zróżnicowanie i być kompleksowe. Te rady pozwolą Ci nie tylko nawilżyć skórę w ramach jej indywidualnym potrzeb, ale także utrzymać ten stan jak najdłużej.

  Podstawowa pielęgnacja skóry

  Jak zapewne wiesz, warto posiadać swoją tzw. skin-routine. Są to zabiegi, produkty, których używamy w sposób regularny zwykle w nawiązaniu do panującej pory dnia. Te kilku etapowe codzienne praktyki mogą być dla Ciebie miłym początkiem dnia, ostatnią rzeczą przed wypoczynkiem, ale też i dobrą okazją, by dbanie o skórę zamienić w nawyk. Używanie odpowiednich produktów codziennej pielęgnacji czyli płynu do demakijażu, toniku, olejków nawilżający czy kremów pomoże Ci wypracować długotrwały efekt odnowienie skóry i utrzymania jej w stałej, zadbanej formie.

  Nie obawiaj się używać także produktów złuszczających – pomogą Ci one w usunięciu martwego, wysuszonego naskórka na powierzchni Twojej cery. Dodatkowo, produkty przeciw starzeniu się skóry oraz te o silnych zapachach także wpływają wysuszająco. Rozważ zastąpienie ich innymi lub wybór takich, które nie zawierają składników neutralizujących Twoje wysiłki nawilżenia skóry.

  Dodatkowe produkty

  Swoją pielęgnacje wzbogacić może o produkty, które stawiają dodatkowy akcent właśnie na nawilżenie. Nie wchodzą one w zakres najbardziej oczywistych produktów kosmetycznych, lecz stopniowo zyskują na popularności, dzięki swojej skuteczności. Mowa tutaj o rozwiązaniach sięgających swoimi źródłami do metod naturalnych, a więc wykorzystujących składniki, tłuszcze pochodzenia roślinnego oraz kwasy hialuronowe nadające skórze świeżości.

  Takie rozwiązania jak olejek kokosowy, żel aloesowy, maski na bazie awokado czy ogórka, ale także sera hialuronowe pozwalają zapewnić dodatkową pielęgnację, tylko wzmacniającą efekt nawilżenia. Pamiętaj też o produktach dermatologicznych, jeśli Twoja wysuszona skóra związana jest np. ze stanami atopowymi. W takim przypadku produkt musi być jeszcze łagodniejszy dla Twojej skóry.

  Warunki otoczenia

  Aby Twoje wcześniej podjęte działania miały jak najlepsze swoje efekty, pamiętaj o ekspozycji Twojej skóry w ciągu dnia na pewne wysuszające ją elementy. Jednym z nich jest np. działanie promieni słonecznych. Niezwykle istotne jest przy tym stosowanie kremów z filtrem, pomadek z filtrem, które nie tylko chronią przed poparzeniami, ale także i wysuszaniem skóry. Unikaj długiej ekspozycji swojej skóry na działanie promieni słonecznych, w miarę możliwości, wybieraj miejsca zacienione.

  Dodatkowo, stosuj wodę letniej temperatury zamiast np. kąpieli o wysokich temperaturach. Ona także wysuszyć może Twoją skórę. Wystarczy zredukować temperaturę o parę stopni, a Twoja skóra pozostanie nawilżona na dłużej. Rozważ też rozwiązania zapewniające większą wilgotność Twojego pomieszczenia jak nawilżacze powietrza lub gdy brak takiej możliwości, stosuj podczas dnia mgiełki nawilżające.

  Czy mogę zrobić coś jeszcze?

  Picie wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu w ciągu dnia także pomaga z zachowaniem nawodnienia Twojej skóry. Miej wodę zawsze ze sobą, regularnie uzupełniaj płyn, a nie tylko będziesz się czuć lepiej, stan Twojej skóry także ulegnie poprawie

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,919ObserwującyObserwuj