Nie jest gwiazdą, nie obraca się w show-biznesie – statystyczna klientka chirurgów plastycznych ma 30 lat, męża i dzieci. A piersi powiększa, by podobać się sobie. Powiększanie piersi za pomocą implantów jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Jak pokazują statystyki, liczba kobiet dokonujących chirurgicznej korekcji ciała z roku na rok się zwiększa. Zanim jednak przystąpi się do zabiegu, warto wiedzieć o nim jak najwięcej.

Jakie wybrać implanty?

Najczęściej piersi powiększa się za pomocą implantów (rzadziej – z wykorzystaniem własnego tłuszczu). Implanty mogą być dwojakiego rodzaju, w zależności od wypełnienia: jedne zawierają żel silikonowy, inne – sól fizjologiczną. Obydwie substancje są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Różnią się jednak kilkoma cechami. Implant z roztworem solnym chirurg uzupełnia płynem dopiero po wszczepieniu, dzięki czemu nacięcia operacyjne są mniejsze niż w wypadku implantów silikonowych. Wadą wypełnionych solą fizjologiczną implantów jest ryzyko powstawania grudek i uszkodzeń. W razie uszkodzenia roztwór szybko się wchłania, a pierś opada i pozostaje taka aż do ingerencji lekarza. Implanty silikonowe trzymają formę do czasu wymiany na nowe.

Inna kwestia – to wybór wielkości. Piersi w stylu Pameli Anderson już dawno wyszły z mody. Jak pokazuje też praktyka chirurgów plastycznych, Polki stawiają na naturalny biust, w granicach 200-400 ml. Trzeba jednak wiedzieć, że wielkość, kształt i wygląd implantu zależy od budowy ciała pacjentki. Dlatego ostatecznie, wyboru należy dokonywać po konsultacji z chirurgiem plastycznym.

Jak znaleźć lekarza?

Każdy chirurg ma konkretny obszar ciała, w którym się specjalizuje. Jeden jest profesjonalistą w rekonstrukcjach ponowotworowych, drugi zna się na plastyce nosa, trzeci odpowiada za kształtny brzuch, a jeszcze inny wykonuje implantacje piersi. Dla pewności, że zabieg będzie bezpieczny, a efekt satysfakcjonujący, należy wystrzegać się takich, którzy nazywają siebie specjalistami od wszystkiego.

Zanim wybierze się konkretnego lekarza, warto zasięgnąć opinii kilku, przejrzeć opinie na ich temat w sieci (może nawet porozmawiać z pacjentkami). Lista profesjonalistów znajduje się też na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, warto przejrzeć nazwiska. Ważne jest też miejsce wykonywania zabiegu – klinika musi posiadać nowoczesny sprzęt i doświadczony, wykwalifikowany personel.

Ile kosztuje powiększanie piersi?

Powiększenie biustu to nie jest tani zabieg. Koszt samej operacji waha się od 10 do 20 tys. zł w zależności od lekarza, stopnia skomplikowania i ceny za materiały. Do tego dochodzą opłaty dodatkowe: za pobyt w szpitalu, rehabilitację, specjalistyczną bieliznę. Może się okazać, że będzie potrzebny kredyt, np. w MediRaty – programie, który pozwala sfinansować każdy zabieg medyczny. Polecamy MediRaty – forum poświęcone chirurgii estetycznej. Byłe pacjentki chwalą program: pozytywne opinie MediRaty otrzymuje za minimum formalności i ułatwianie dostępu do prywatnych klinik w całym kraju.

Więcej informacji znajdziesz na www.mediraty.pl