Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia dają nam nieograniczone możliwości poprawiania naszej urody. By udoskonalić swój wygląd nie musimy wcale decydować się na wizytę u chirurga plastycznego. Alternatywnym rozwiązaniem są bowiem różnorodne wypełniacze, w tym powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabieg coraz bardziej popularny, nie tylko wśród gwiazd, ale też zwykłych posiadaczek wąskich i pozbawionych objętości warg. Co powinnyśmy o nim wiedzieć?

Na czym to polega?

Jest to wyjątkowo prosty i szybki zabieg – wraz z konsultacją powinien on trwać nie dłużej niż pół godziny. Cała operacja polega na wstrzyknięciu w kontur lub czerwień warg substancji, która w reakcji z wodą, powiększa i modeluje wybrany obszar. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest właściwie bezbolesne. Wraz z zastosowanym miejscowym znieczuleniem, może powodować nieznaczne i chwilowe szczypanie.

Co prawda, po zabiegu mogą wystąpić obrzęki, zaczerwienia, swędzenie lub wrażliwość na dotyk, jednak powinny one samoistnie ustąpić po około dwóch dniach. Po wstrzyknięciu preparatu należy unikać opalania na słońcu i solarium, a także przebywania w saunie. Niewskazane jest także masowanie i „ugniatanie” palcami – może to spowodować nierównomierne rozłożenie się substancji i tym samym zniekształcenie warg.

Przeciwwskazania

Mimo, iż cała procedura przebiega w szybki i nieskomplikowany sposób, powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem. Specjalista, przed zabiegiem, powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad i obserwację, które wykluczą choroby układu immunologicznego, infekcje skórne dolnej części twarzy, a także opryszczkę. Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie powinno też odbywać się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, posiadających alergię na tę substancję oraz u pań, które wcześniej korzystały z wypełniacza trwałego.

Efekt skrojony na miarę

Poprawianie urody tym sposobem będzie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Możemy znacznie powiększyć wargi lub tylko delikatnie je uwydatnić i poprawić ich kontur. Powiększanie ust kwasem hialuronowym pomoże nam też nawilżyć czerwień wargową, podnieść opadające kąciki, a także pozbyć się zmarszczek w tej okolicy. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Nie musimy też martwić się o to, że całokształt będzie zbyt przesadzony. Specjaliści, zajmujący się tym od lat, z pewnością dobiorą nam odpowiednią dawkę preparatu, by tylko delikatnie podkreślić i uwypuklić wargi.