Już niebawem wypowiesz sakramentalne TAK? Wobec tego ślubne dodatki, przede wszystkim takie jak obrączki, to zapewne jeden z głównych tematów dnia codziennego. Nic w tym dziwnego. W końcu już za chwilę nastąpi jeden z najważniejszych dni w życiu Twoim i Twojego ukochanego – w Waszym życiu, bo od tej pory wszystko będzie wspólne. Będziecie dzielić się radością i wspierać w gorszych chwilach. Właśnie na tym polega sens i piękno małżeństwa. Obrączki ślubne to ważny symbol, który na każdym kroku ma Wam subtelnie przypominać o złożonej przysiędze. Nie podoba Ci się złota biżuteria lub z innych powodów nie chcesz bądź nie możesz jej nosić? Już teraz poznaj 5 powodów, dla których ślubne obrączki srebrne to naprawdę dobry wybór!

Obrączki srebrne kontra tradycyjne złoto

Już na wstępie należy zaznaczyć jedną istotną rzecz – nie ma żadnego przepisu, który nakazywałby przyszłym małżonkom zakup złotych obrączek ślubnych. Wybór w salonach jubilerskich jest obecnie szeroki i to Ty wraz z narzeczonym podejmujesz ostateczną decyzję. Rodzina ma muchy w nosie, bo z jakiegoś powodu odrzucasz klasyczne złoto na rzecz innych kruszców i w ten sposób „przeciwstawiasz się tradycji”? Pamiętaj, że to Twój ślub, Twoje małżeństwo i pierścionek, który będziesz nosić na Twoim palcu do końca życia!

Podoba Ci się srebro, ale nasz wątpliwości, czy to dobry materiał na obrączki ślubne? Sprawdź, dlaczego warto!

1. Srebro ma atrakcyjną cenę

To zdecydowana zaleta srebra. Nawet w renomowanych salonach jubilerskich kupisz obrączki srebrne w bardzo przystępnej cenie. Nie daj sobie wmówić, że to skąpstwo. Wraz z przyszłym mężem stajecie na nowej drodze życia i zaoszczędzone na obrączkach pieniądze możecie zainwestować w wiele wartościowych, potrzebnych na co dzień przedmiotów, które będą tworzyć Wasz dom.

2. Srebro nie uczula

Wysokiej jakości srebro nie powinno wywoływać żadnych reakcji alergicznych, tymczasem osób, które zmagają się z uczuleniem na złoto jest wiele. Obrączka to przedmiot, który powinien Ci towarzyszyć zawsze. Jeśli jesteś uczulona na złoto, musisz z niego zrezygnować, bowiem noszenie złotej obrączki będzie tylko przyczyną ciągłego dyskomfortu i problemów.

3. Srebro jest niebanalne

Obrączki srebrne, w odróżnieniu od tradycyjnych, wykonanych z żółtego złota, to bardzo oryginalny wybór. Poprzez obrączki stworzone ze srebra możesz wyrazić siebie, swój indywidualizm i nieszablonowe podejście do życia. Złotą obrączkę może nosić każdy. Na tę srebrną decydują się zazwyczaj ci, którzy mają odwagę łamać konwenanse.

4. Srebro jest trwałe

W specyficznych warunkach nietrudno o zniszczenie srebra, podobnie jak i złota czy innych szlachetnych kruszców. Jeśli jednak będziesz użytkować swoją obrączkę we właściwy sposób, z pewnością nic jej nie zagrozi.

5. Srebro pasuje do wszystkiego

To prawda! Srebro jest bardzo dyskretne i subtelne. Nie rzuca się w oczy, zatem swoją obrączkę możesz nosić na co dzień do każdego typu ubioru. Nie będzie się odznaczać zarówno wtedy, gdy wybierz się na trening w stroju sportowym, jak też gdy pójdziesz na ważne spotkanie biznesowe – będzie Ci po prostu dodawać delikatnego uroku. Dokładnie tak samo jest ze srebrem w wydaniu męskim. Jeśli Twój przyszły mąż nie lubi „błyszczeć”, na pewno będzie zadowolony z wyboru srebrnych obrączek ślubnych.