Każdy z nas chce cieszyć się pięknym wyglądem i gładką, promienną cerą. Niestety, upływający czas, życie w stresie a także błędy w pielęgnacji mogą sprawić, że nasz wygląd daleki będzie od ideału.

Każdy z nas chce cieszyć się pięknym wyglądem i gładką, promienną cerą. Niestety, upływający czas, życie w stresie a także błędy w pielęgnacji mogą sprawić, że nasz wygląd daleki będzie od ideału.
Na szczęście, w dzisiejszych czasach nie stanowi to żadnego problemu. Możemy bowiem skorzystać z szerokiej oferty zabiegów medycyny estetycznej, które skutecznie niwelują skutki upływającego czasu. Poznajmy najpopularniejsze z nich.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

To prawdziwy hit ostatnich sezonów. Zwane również “wampirzym liftingiem” zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta pozwalają na uzyskanie widocznych efektów odmłodzenia skóry.
Osocze pobudza procesy regeneracyjne skóry, sprawia, że produkcja kolagenu przez fibroblasty zwiększa się, przez co skóra staje się bardziej napięta i jędrna.
Co ważne, zabieg ten nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego też jest bezpieczny nawet dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą stosować silnych kosmetyków odmładzających.

Zabiegi wolumetryczne

Z wiekiem skóra traci napięcie co sprawia, że owal twarzy przestaje być wyrazisty. Wolumetria twarzy to skuteczne rozwiązanie oferowane przez medycynę estetyczną. Zabiegi te pozwalają na modelowanie zarysu twarzy, konturowanie kości jarzmowych oraz modelowanie podbródka czy policzków. Zabiegi wolumetryczne przeprowadza się przy wykorzystaniu wielu różnych metod. Są to między innymi nici liftingujące, przeszczep tkanki tłuszczowej oraz radiofrekwencja iniekcyjna. Rodzaj zastosowanego zabiegu zależy od stanu skóry pacjenta, efektów, które chce uzyskać oraz jego stanu zdrowia. Doświadczony, wykwalifikowany specjalista dobiera najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą w danym przypadku metodę.

Wypełnianie zmarszczek

To kolejny zabieg medycyny estetycznej, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Pozwala widocznie a jednocześnie naturalnie wygładzić istniejące już bruzdy i zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie. Co ważne, usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego nie powoduje efektu maski, dzięki czemu twarz nadal prezentuje się naturalnie. Kwas hialuronowy nie powoduje reakcji alergicznych, jest więc bezpieczny. Zabieg ten wymaga powtarzania, ponieważ z czasem kwas ulega rozkładowi i całkowitemu wchłonięciu.

Gdzie warto wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Jak widzisz, istnieje sporo możliwości, które może zaoferować ci nowoczesna klinika medycyny estetycznej. Kraków jest jednym z miast, w których nie brakuje profesjonalnych klinik i gabinetów oferujących najwyższą jakość usług. Jak jednak wybrać odpowiednie miejsce, w którym warto poddać się zabiegom? Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim wybierać należy miejsca, w których zabiegami zajmują się lekarze posiadający odpowiednie, kierunkowe wykształcenie. Bardzo ważne jest również wyposażenie gabinetów – stawiaj na miejsca, w których wykorzystuje się sprzęt posiadający certyfikaty medyczne oraz FDA i CE. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie opinii, którymi cieszą się poszczególne kliniki medycyny estetycznej w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj