Każda z nas się chce czuć pięknie i swobodnie, zwłaszcza kiedy spędza czas z ukochanym. Makijaż, nowa sukienka, ulubione perfumy… a co z depilacją w TYM miejscu? Przecież pozbywamy się owłosienia z okolic intymnych nie tylko ze względów higienicznych, ale i estetycznych. Zwłaszcza w sytuacjach miłosnego uniesienia chciałybyśmy nie martwić się o depilację. Jakie przyjemne i łatwe byłoby życie bez częstego golenia!

Swoboda na plaży, komfort w relacjach intymnych, codzienna higiena – nie ważne, jaki powód kieruje Tobą podczas poszukiwania najlepszej metody depilacji. Na wszystkie z nich mamy jedno, sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziesz się włosków raz, na zawsze. Czy słyszałaś już o laserowej depilacji bikini?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej złożony jest z kilku etapów. W pierwszej części zabiegu melanina (barwnik) znajdujący się w naszych włosach pochłania odpowiednią ilość światła z wiązki lasera. W drugiej kolejności następuje rozproszenie uzyskanego ciepła do komórek sąsiadujących, które powodują uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórki biorące udział w procesie budowania nowego włosa. Powodzenie całego zabiegu depilacji laserowej okolic bikini w dużej mierze zależy od ilości melaniny, którą wychwytuje laser. Najwięcej barwnika znajdziemy we włosach ciemnych.

Zanim kosmetolog wykona pierwszą sesję depilacji, przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i wyklucza wszelkie przeciwwskazania do zabiegu.

Poznaj rodzaje depilacji laserowej bikini!

Istnieje kilka najpopularniejszych sposobów depilacji laserowej bikini. Wyróżniamy przede wszystkim hollywoodzką, brazylijską oraz francuską. Każda z nich znajduje swoich odbiorców.

Depilacja hollywoodzka jest najgłębszą formą usuwania włosków z tej okolicy. Obejmuje pośladki, pachwiny, wzgórek łonowy i wargi sromowe. Jest to metoda dająca kobiecie największe uczucie komfortu. Skóra jest całkowicie gładka.

Depilacja francuska to wybór kobiet, które lubią delikatny, naturalny wygląd okolic intymnych. Depilacja laserowa obejmuje pachwiny, oraz boki wzgórka łonowego. W tej metodzie pomijane jest usuwanie owłosienia z warg sromowych i pośladków.

Depilacja brazylijska jest bardzo lubiana i pożądana przez kobiety. Ten rodzaj depilacji laserowej bikini obejmuje pachwiny, okolice pośladków oraz wargi sromowe. Na życzenie klientki wykonywany jest delikatny paseczek na wzgórku łonowym, który zostaje tylko przystrzyżony.

Jak widzisz propozycji jest kilka. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Każda z nas depiluje się w inny sposób, by czuć się jak najbardziej komfortowo.

Czy depilacja bikini jest tematem tabu?

W ostatnich latach depilacja okolic intymnych przy użyciu lasera stała się dużo bardziej popularna. Dla niektórych może być wstydliwa pierwsza wizyta, ale po rozmowie z kosmetologiem wiele się wyjaśnia i mija zawstydzenie. Pozostaje tylko chęć uzyskania przepięknej gładkiej skóry, którą z pewnością laser jest Ci w stanie zapewnić Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zachęcamy do przeczytania artykułu.