Pobyt w Pradze ma zwykle swoje punkty obowiązkowe, jak spacer po Moście Karola, zwiedzanie Hradczan czy piwo w gospodzie „Pod Złotym Tygrysem”. Co, jeśli chcemy odpocząć od ucztowania i zwiedzania stolicy Czech? Sprawdź najciekawsze sportowe atrakcje tego miasta.

Czasami spacery po historycznej części miasta mogą nie wystarczać, aby zachować dobrą kondycję na urlopie. Jeśli wybierasz się do Pragi, sprawdź, gdzie możesz aktywnie spędzić czas. Zestawienie sportowych atrakcji w Pradze przygotowali dla Ciebie przedstawiciele AccorHotels.

Ladronka – idealna na rower lub rolki

Tereny rekreacyjne Ladronka przy Tomanovej 1028/1 powstały zarówno z myślą o tych, którzy potrzebują długich tras spacerowych, jak i o osobach, które chciałyby w Czechach uprawiać konkretny sport. W Landronce znajdziesz boiska do gry w siatkówkę plażową oraz piłkę nożną plażową, jak również w golfa. Na rolkarzy i cyklistów czeka trasa o długości 4,2 km. Ladronka to tereny dawnego gospodarstwa wiejskiego, które później przekształcono w winnice oraz gospodę.

Tor dla rolkarzy przy stadionie Strahov

To bardzo popularna część Landronki. Rozpoczyna się on przy stadionie Strahov, a kończy w okolicach Hvězda, który kiedyś pełnił funkcję zwierzyńca. Dużą zaletą toru jest fakt, że dzięki sztucznemu oświetleniu można z niego korzystać nawet w nocy. Rolkarzom polecamy też spróbować jazdy na 300 m torze wokół centrum handlowego Vypich.

Stadion pływacki Podoli

To jedno z ulubionych przez mieszkańców tego typu miejsc w Pradze. Na terenie stadionu znajdują się dwa 50-metrowe baseny (jeden z nich jest zawsze wyłączany w zimie) i jeden basen dla dzieci o długości 33 metrów. Do dyspozycji gości jest też restauracja, centrum fitness i sauna.

Jazda konna w Pradze

Znajdziemy tu zarówno propozycje dla dorosłych, jak i dla dzieci. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Stromovka, w którym także można jeździć konno, znajduje się Jezdecká Společnost Císařský Ostrov, która prowadzi naukę jazdy konnej dla dorosłych oraz Pony Škola, która prowadzi naukę jazdy konnej dla dzieci.

Gutovka – największa ścianka wspinaczkowa na świeżym powietrzu w Europie

Ścianka wspinaczkowa to tylko jedna z wielu atrakcji, które oferuje ten park sportowy. Znajdziesz tu także boisko do piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej oraz skate park. Zimą udostępniane jest tu lodowisko. Gutovka dysponuje wypożyczalnią sprzętu sportowego; pracują tu też doświadczeni instruktorzy różnych sportów. Dzieci ucieszy specjalnie przygotowany dla nich plac zabaw z atrakcjami wodnymi. W Gutovce działa także restauracja, w której po wysiłku sportowym zjesz smaczny posiłek.

Tor bobslejowy Prosek

To najszybszy tor bobslejowy w Czechach – możesz na nim rozwinąć prędkość do 62 km/h. Cała trasa ma długość jednego kilometra i można z niej korzystać także wieczorami i nocą – tor jest oświetlany. Dodatkową atrakcją jest możliwość podziwiania pięknej panoramy Pragi w czasie jazdy. Obok toru bobslejowego jest zlokalizowana restauracja oraz park linowy dla dzieci i dorosłych.

Bule w centrum Pragi

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w tej francuskiej grze, koniecznie odwiedź wzgórze Letna. Poza pięknym widokiem panoramy miasta, który możesz stąd podziwiać, znajduje się tam też zamek, w którym działa restauracja, i gdzie możesz zagrać właśnie w bule.

Siłownie na świeżym powietrzu w Pradze

Przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu znajdziesz w Parku Stromovka, Parku Grebovka i w Vitkovie, Prague 3. W całej dzielnicy Vitkov nie brakuje też szlaków spacerowych.

Hotel w Pradze z atrakcjami sportowymi

Pierwszy wybór to niewątpliwie Hotel Century Old Town Prague – położony w centrum Starego Miasta, niedaleko słynnego praskiego zegara astronomicznego. Do dyspozycji masz tu centrum fitness, z którego możesz skorzystać, gdy tylko tego potrzebujesz.