Kobiety lubią zaskakiwać. Nie tylko mężczyzn czy ludzi z otoczenia ale przede wszystkim samą siebie. Patrząc w lustro chcemy czuć się wspaniale, wyjątkowo i pewne swoich walorów, których każda z nas ma wiele, jednak nie każda wie jak je podkreślać.

Od zamierzchłych czasów nie tylko przedstawicielki płci pięknej lubiły poprawiać swoją urodę. W starożytnej Grecji na łamach teatrów posługiwano się przeróżnymi materiałami i barwnikami aby uzyskać nieprzeciętne rysy twarzy. Z kolei w starożytnym Egipcie często posługiwano się sproszkowanymi minerałami czy czernidłem do rzęs aby uwydatnić piękno oczu.

Codzienny rytuał „kolorowania” odgrywa rano wiele z nas. Jest to część naszego życia. Inaczej malujemy się do pracy, inaczej na randkę a inaczej na imprezę w mieście ze znajomymi. Mężczyzna tego nie zrozumie, jednak wykreowane przez gazety i telewizję wzorce oraz reklamy coraz lepszych i trwalszych produktów powodują u nas ciągłą chęć doskonalenia samych siebie.
Na co zwracamy uwagę wybierając kosmetyk dla siebie:
• Cena
• Jakość
• Marka
• Opinie znajomych
• Wygląd opakowania

Bardzo duże znaczenie ma także trwałość oraz wydajność produktu ale nie przekonamy się o tym dopóki go nie wypróbujemy. W XXI wieku to, co można dopisać do listy powyżej to wielozadaniowość. Produkty multifunkcjonalne robią furorę. Kluczem do całodobowego makijażu, który za pomocą paru pociągnięć z firmowego zamienimy na wieczorny są właśnie takie kosmetyki.

Cień do powiek, który posłuży nam jednocześnie za róż lub po dodaniu wody za szminkę czy mocniejszy akcent na wyjście.

Podkład w zestawie z korektorem, który wspaniale zakryje nasze zmęczone pracą oczy i poprawi koloryt skóry.

Błyszczyk ze szminką z filtrem tworzą zestaw na co dzień i na randkę.

Tusz do rzęs z drugą końcówką w postaci kredki czy eyelinera podkreślą spojrzenie, wydłużą romantyczne rzęsy lub dodadzą drapieżności długą kreską.

Współczesna kobieta żyje w biegu, w ciągłym niedoczasie. Musi być doskonałą żoną, matką i bizneswoman. W każdej z tych ról możemy być pociągające nie marnując cennego czasu przed lustrem. Wystarczy odkryć magię praktyczności, magię nowych produktów dostarczanych przez wielu producentów.

Nowoczesne techniki makijażu ocierają się o teatralność z czasów Starożytnych. Mistrzowie make-upu potrafią wymodelować twarz modelki i zamienić ją w szczuplejszą, dłuższa lub mniej kwadratową. Do pary z efektami Photoshopa kompletnie przemieniają nas w kogoś innego. Nie dajmy się zwariować. Dobrze dobrany make-up wystarczy, aby wydobyć z nas to, co najcenniejsze czyli cechy, które odziedziczyłyśmy po naszych mamach i babkach, a w strategicznych momentach zakryje efekty naszego intensywnego życia.