Parapetówka to pierwsza impreza w nowym domu – nic więc dziwnego, że zaproszeni na parapetówkę goście chcą dać gospodarzom niebanalne prezenty. Jakie prezenty na parapetówkę zrobią wrażenie, a który gadżet może się okazać nietrafiony? Przedstawiamy nasze propozycje na ciekawe, nietypowe i najstosowniejsze prezenty na parapetówkę.

TOP 5 prezentów na parapetówkę

Prym wśród prezentów na „nową drogę życia” wiodą alkohole – dobre wino, markowa whisky czy inne alkohole z górnej półki będą praktycznie zawsze dobrym i przydatnym prezentem (chyba, że gospodarze są abstynentami…).

Równie popularnym prezentem są rośliny doniczkowe. Rośliny nadają każdemu wnętrzu przytulniejszy charakter, i pasują wszędzie – a dodatkowo mają symboliczne znaczenie – wprowadzają do jeszcze niewykończonego mieszkania życie.

Kolejna propozycja prezentu na parapetówkę to komplet kieliszków. Jeśli masz możliwość, znajdź wśród znajomych chętnych na składkę, by kupić cały zestaw w jednej stylistyce. Kieliszki przydadzą się zawsze, a w czasie przeprowadzki mogły ulec uszkodzeniu, więc wręczenie gospodarzom nowego kompletu kieliszków w prezencie na parapetówkę będzie dobrym rozwiązaniem.

Drobne akcesoria kuchenne również są popularnym prezentem. Może to być zestaw noży, młynek do pieprzu, moździerz kuchenny, sztućce czy naczynie żaroodporne. W każdym przypadku warto sięgnąć po sprzęt praktyczny, ale niepospolity – o ile designerski korkociąg zaskoczy i ucieszy, o tyle 3 solniczki podarowane przez 3 znajomych – już niekoniecznie.

Ostatnie na naszej liście TOP 5 są bony zakupowe. Teoretycznie wręczenie bonu zakupowego może się wydawać pójściem na łatwiznę, ale gospodarze z pewnością ucieszą się, gdy sami będą mogli dobrać taki prezent, jaki jest im najbardziej potrzebny.

Czego nie dawać w prezencie na parapetówkę?

Najważniejszą kwestią jest to, by prezenty na parapetówkę były praktyczne, użyteczne i łatwe do schowania. Hasłem przewodnim dla Twoich zakupów powinno być „Kupuję rzecz, która jest przydatna, ale której nie widać”. Ma to związek z tym, że nawet najwspanialszy gadżet może po prostu nie pasować do stylistyki wnętrza/wizji gospodarzy. W takiej sytuacji prezent wyląduje na dnie szafy, a Tobie będzie przykro, że prezent (tak skrupulatnie wybrany i przemyślany) nie jest używany.

Jeśli nie znasz gustu gospodarzy, zrezygnuj z kupowania mebli i dekoracji. Ozdoby i dekoracje to najbardziej ryzykowne prezenty na parapetówkę, dlatego unikaj ich jak ognia.

Jeżeli nie masz pojęcia, co kupić gospodarzom w prezencie – zapytaj! Może i niespodzianki nie będzie, ale wdzięczność za przydatny prezent pojawi się na pewno.