Często zastanawiasz się jakie aplikacje na smartfona pomogą wyrzeźbić sylwetkę na wakacje. W niniejszym artykule znajdziesz rekomendację dotyczącą czterech najciekawszych aplikacji, które wspomogą Twoją pracę.

Aplikacja s Healh

Aplikacja na smartfon, która została stworzona dla Samsunga Galaxy S 4. Aplikacja S Health mierzy aktywności fizyczne właściciela telefonu. W tej aplikacji znajdziesz takie funkcje jak tropiciel żywności czy kompan chodu. Dzięki nim będziesz mógł sprawdzać liczbę pochłanianych dziennie kalorii oraz mierzyć liczbę przebytych kroków i spalonych kalorii. Aplikacja S Health jest darmowa i cieszy się dużą popularnością użytkowników smartfonów z Androidem.

Workout Trainer

Jedna z najpopularniejszych aplikacji na smartfon, dotycząca tematyki budowy odpowiedniej sylwetki. W aplikacji zostało zapisanych wiele ćwiczeń. Wszystkie zostały przedstawione przez profesjonalnych trenerów. Podstawową funkcją jest wybór celu, do którego będziesz dążył. Możesz skupiać się na zrzucaniu wagi, poprawianiu personalnych rekordów lub aktywizowaniu poszczególnych partii ciała. Aplikacja zawiera także rozbudowaną wersję Premium, która posiada dodatkowe funkcjonalności, niedostępne w standardowej aplikacji.

MyFitnessPal

Aplikacja, której podstawową funkcją jest liczenie kalorii. Wgrana w niej została baza kilku milionów produktów. Wpisując produkt, który spożywasz oraz jego wagę, aplikacja pokaże Ci liczbę spożywanych kalorii, a także spożywanego białka, węglowodanów, tłuszczów, błonnika i pozostałych składników odżywczych. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że aplikacja będzie pomagała Ci śledzić postępy w utracie kilogramów oraz motywować do dalszej, wytrwałej pracy.

Nike Training Club

Produkt skierowany do przedstawicielek płci pięknej. Firma Nike proponuje Ci skorzystanie z jednego z dedykowanych programów treningowych. Jeśli nie chcesz korzystać z „gotowca” możesz stworzyć także własny program. Instrukcje do wszystkich ćwiczeń pokażą celebryci, a hity prosto z amerykańskiej listy Billboard top 100, umilą korzystanie z aplikacji.

Podsumowanie

Jeśli dokładnie sprawdzić App Store, to znajdziesz zdecydowanie więcej aplikacji niż cztery przedstawione. Jednakże nie radzimy korzystać z wszystkich. Zbyt wiele aplikacji może obciążyć Twój telefon, przez co będzie działała wolniej lub zacznie się zacinać. Cztery aplikacje opisane powyżej są najciekawszymi propozycjami, obecnie dostępnymi na rynku. Jednakże nawet najlepsza aplikacja nie zastąpi Twojego zdrowego rozsądku.