Większość osób mieszka dziś w mieszkaniach w bloku, co znacznie ogranicza przestrzeń. Ceny za metr kwadratowy powierzchni stale rosną, a ilości rzeczy posiadanych przez członków rodziny nie maleją. Proste sposoby jak organizer na buty, worki próżniowe, czy funkcjonalne szafki sprawią, że nawet w niewielkim mieszkaniu będzie można zmieścić wszystkie ubrania i akcesoria. Przedstawiamy patenty na maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania w każdym mieszkaniu.

Pierwszy krok – ograniczenie ilości posiadanych dóbr

Najważniejszym, co trzeba robić co jakiś czas, jest przegląd garderoby i butów i systematyczne pozbywanie się rzeczy, z których nie korzysta się od jakiegoś czasu. Wiele osób przyznaje, że w szafie trzyma ubrania za małe lub zbyt duże oraz niemodne, mając nadzieję, że kiedyś zostaną ponownie wykorzystane. Nie lubimy wyrzucać, ale w ten sposób zagracamy się i nie wiemy, co tak naprawdę znajduje się w szafie. Kolejne kupki ubrań zasłaniają poprzednie, co tworzy bałagan i nieład.

Przynajmniej raz do roku warto więc przejrzeć posiadane rzeczy, przymierzyć niektóre z nich i pozbyć się ich. Absolutnie nie musimy ubrań wyrzucać, ponieważ bez trudu można znaleźć osoby potrzebujące, które z przyjemnością przyjmą stare stroje i będą z nich korzystać. Najlepiej taką selekcję jest robić po każdym sezonie. Również przynosząc do domu nowe stroje najlepiej od razu pozbywać się rzeczy nienoszonych od kilku sezonów, aby zwolnić dla nich przestrzeń.

Organizer na buty i przezroczyste pudełka

Obuwie zwykle zajmuje sporo przestrzeni. Zimowe, ciężkie i duże buty najlepiej jest wynosić do piwnicy, jeśli tylko istnieje taka możliwość, a pomieszczenie nie jest wilgotne. W sklepach można też znaleźć praktyczny organizer na buty, który pozwala zaoszczędzić przestrzeń i mieści wiele par w jednym miejscu. Buty znajdują się pod ręką, a jednocześnie nie latają po przedpokoju i nie zajmują całej półki w szafie. Organizer na buty można dopasować do kolorystyki pomieszczenia, aby stanowił jego ozdobę. W zależności od rozmiarów, może mieścić się w przedpokoju lub sypialni.

Szafa skrojona na miarę

Każdy użytkownik ma nieco inne oczekiwania wobec szaf, w których przechowuje ubrania, ręczniki, koce i pościele. Wynika to z naszych przyzwyczajeń oraz trybu życia, jaki aktualnie prowadzimy. Tylko szafa zaprojektowana z myślą o jej użytkowniku jest w stanie w pełni sprostać jego oczekiwaniom. Dobry stolarz dokona pomiarów przestrzeni i będzie w stanie zaproponować kilka różnych wariantów. Rozmawiając z nim o szafie warto wskazać, jakie rzeczy przede wszystkim przechowujemy w danym miejscu i na czym nam zależy. Bardzo praktyczne są zawsze szuflady, ponieważ można w nich wiele zmieścić, a jednocześnie są bardzo łatwo dostępne. Dużo łatwiej można dostać się na przykład do kupki z ubraniami, która znajduje się z tyłu, niż próbując to zrobić na półce. Obecnie możliwe są również bardzo funkcjonalne rozwiązania do przechowywania obuwia, pasków, szalików, czy torebek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj